Na tento luxus majú iba najväčší boháči, medzi jachtami je to najnovšia vychytávka

Nemecký výrobca športiakov si trúfol aj na jachtu. Výsledok je však znamenitý. Dizajnéri sa s dlhoočakávanou novinkou pohrali do posledného detailu.

Teraz vám ukážeme luxus, na ktorý majú len tí najväčší boháči. Niečo ako najdrahšia značka medzi automobilmi. V Monaku ukázali jachtu na hybridný pohon. Jej interiér je luxusný rovnako ako aj cena.

Nemecký výrobca športiakov si trúfol aj na jachtu. Výsledok je však znamenitý. Dizajnéri sa s dlhoočakávanou novinkou pohrali do posledného detailu.

"Snažili sme sa spojiť dve značky do jednej. Dizajnéri a výrobca automobilov dosiahol neuveriteľnú synergiu s jednotnou filozofiou," povedal riaditeľ spoločnosti Marco Ramundo.

Až 35 metrov dlhé plavidlo s váhou 200 ton poháňa najmodernejší agregát, aký sa medzi jachtami ešte zďaleka nevidí. Hybridná sústava má silu až 1600 koní.


"Snažili sme sa vyrobiť rýchlu jachtu, ktorá by rovnako ako naše autá, pútala pozornosť, ale zároveň mala aj svoju hodnotu. A to sa nám zrejme aj podarilo," teší sa Ramundo.

Tak ako autá, aj jachta má aerodynamický tvar, vďaka ktorému sa dokáže kĺzať po vode rýchlosťou 21 uzlov, čo je takmer 40 kilometrov za hodinu. Aj keď sa to zdá málo, na vode je to veľmi dobré číslo.

"Hlavnou motivačnou zložkou biznisu sú zvyčajne peniaze. A potom značka. Myslím, že sa nám podarilo zareagovať na trh správne a už evidujeme prvých vážnych záujemcov," dodal riaditeľ jachtárskej spoločnosti William Mathieson.

Výrobca super luxusnej jachty tvrdí, že už majú niekoľko záväzných objednávok na toto futuristické plavidlo. A milionárom neprekáža ani astronomická suma 14 miliónov eur.


MONAKO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti