Láska až do smrti. Tučniak sa zamiloval do kreslenej postavičky a skonal po jej boku

S0000450490_2017_10_15_pastorovazena-HD-TP.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Po odchode jeho družky Midori, sa sklamaný tučniak citovo naviazal na kreslenú postavičku.

Tučniak Grape-kun zo zoo Tobu neďaleko Tokia sa zamiloval do kreslenej postavičky z kartónu. V jej blízkosti trávil celé dni po tom, čo ho opustila jeho dlhoročná družka, kvôli mladšiemu sokovi v láske. Postava dievčiny Hululu na neho urobila taký dojem, že sa začal strániť spoločnosti iných tučniakov a trávil s ňou voľné chvíle až do jeho skonu vo veku 21 rokov. Zomrel po jej boku.

Zdroj: Profimedia.sk

Bol to klasický príbeh lásky a straty. Po odchode jeho družky Midori, sa sklamaný tučniak citovo naviazal na kreslenú postavičku. Správa zoo ju do výbehu umiestnila preto, aby tučniak našiel nový zmysel života. Grape - kun sa do nej okamžite zamiloval a jeho náklonnosť si tento rok v máji všimlo aj vedenie zoo, a bola z toho senzácia. Tučniak na ňu celé dni zízal.

Zdroj: Profimedia.sk

V jej blízkosti nakoniec aj zomrel. Jeho smrť zasiahla celú zoo a jeho fanúšikov. „Tučniak humboltov Grape-kun zomrel. Ďakujeme všetkým, ktorí ho po celý čas podporovali. Naša vďaka patrí aj Hululu, ktorá ho do poslednej chvíle opatrovala. A vďaka aj tebe Grape -kun, za celý ten čas. Odpočívaj v nebi v mieri," napísala zoo na svoj Twitter deň po jeho smrti. V prepočte na ľudský vek, mal úctyhodných 80 rokov, napísal portál novinky.cz

TOKIO/novinky.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tučniak

Dôležité udalosti