Len pre silné povahy: V Indonézii zarábajú na úkor trpiacich zvierat

Celé sa to začalo v 60. rokoch, keď sa farmári snažili ochrániť úrodu pred diviakmi.

Každý týždeň sa v malých dedinkách v Indonézii stretávajú prívrženci zvieracích súbojov. Do provizórnych arén z bambusu do duelu medzi seba postavia diviaka a psa. Po odznení píšťalky sa začne súboj a skončí sa až vtedy, ak jedno zo zvierat už ďalej nevládze pokračovať.

Aj takto vyzerá realita v mnohých častiach krajiny. Napriek vzdorom ochrancov zvierat sa však súbojov prezývaných „Adu bagong" vzdať nechcú. Vraj ide o tradíciu.

Celé sa to začalo v 60. rokoch, keď sa farmári snažili ochrániť úrodu pred diviakmi. Ako účinná zbraň proti nim sa osvedčili psy. Neskôr sa z toho stala zábavka miestnych.


Za registráciu na zápas platí majiteľ psa registračný poplatok, ktorý sa pohybuje vo výške medzi 14 až 150 dolármi. Psy rozdelia podľa rasy, váhy a predchádzajúcich „úspechov" do viacerých skupín.

Ak pes porazí diviaka, o jeho ďalšom osude rozhodnú zranenia. Ak je divé zviera nevládne, zabijú ho a následne predajú na trhu. V opačnom prípade ho ošetria a posunú do ďalšieho kola.

Majiteľ psa si ako výhru odnesie trofej a hotovosť vo výške až 2 000 dolárov. Niektorí z nich chovajú doma desiatky psov. Výherných jedincov predávajú ďalej s cieľom ďalšieho zisku.

Upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletých divákov:


INDONÉZIA/mal

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Diviak

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.