Facebook prišiel so zásadnou zmenou, ktorá mnohých ľudí vykoľajila

fb tn.jpg
Zdroj: Facebook

Donedávna sa vám po prihlásení na stránku zobrazili všetky aktuálne alebo dôležité novinky. Teraz je to inak.

To, čo sa kedysi podarilo iba Chuckovi Norrisovi - teda dostať sa až na spodok facebooku, ktorý štandardne nemá konca - dokáže oddnes už každý používateľ. Sociálna sieť totiž prišla so zásadnou zmenou, ktorá mnohých ľudí vykoľajila.

Facebook testuje radikálnu novinku na väčšine Slovákov. Donedávna sa vám po prihlásení na stránku zobrazili všetky aktuálne alebo dôležité novinky. Teraz je to inak.

„Rozdelil vlastne nástenku na dve samostatné nástenky. Facebook sa snaží optimalizovať ten newsfeed, alebo tú nástenku tak, aby ste videli viacej obsahu od kamarátov a do toho vsúva reklamu a v tom druhom newsfeede, v tej druhej nástenke vidíte všetok komerčný obsah, za ktorí tvorcovia neplatia," vysvetlil Peter Šebo z agentúry PS:Digital.

Facebook sa chce podľa jeho slov vrátiť do rúk používateľov. Ide mu o to, aby bol v prvom rade o priateľoch a až potom o stránkach, ktoré ponúkajú obsah. Ak chcete vidieť novinky z týchto stránok, musíte kliknúť na prieskumníka, ktorý dostal symbol raketky.

Zmeny nastali automaticky aj v mobilnej aplikácii, bez nutnosti jej aktualizácie.

Nie každému takáto zmena vyhovuje. Mnohí užívatelia facebooku boli zvyknutí na automatický príjem obsahu, ktorý ich zaujímal.

O novinky zo stránok TV Markíza samozrejme neprídete, dostanete sa k nim však komplikovanejšie. „Pre divákov Televízie Markíza sa toho zase až tak veľa nezmení, o náš obsah neprídu a budú si ho môcť nájsť pod ikonkou prieskumníka," povedal šéfredaktor portálu tvnoviny.sk Martin Dančiak.

Kedysi bolo nemožné dostať sa na koniec všetkých nových príspevkov, dnes vám na to stačí pár minút. „Zatiaľ ale nevieme, či je to trvalý stav alebo pokus. Môžeme sa zajtra zobudiť a zistíme, že je všetko naspäť," dodal Šebo.

Nebolo by to prvýkrát. Facebook už v minulosti skúšal napríklad e-mailovú schránku pre každého používateľa. Keďže sa to neosvedčilo, po nejakom čase ich zrušil.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prieskumník

Dôležité udalosti