Navštívili sme dedinu, kde sa zrodila veľká láska šoubiznisu

Gaetan Bong (vľavo) a Jose Izquierdo z Brighton & Hove Albion.
Zdroj: Reflex

Náhodný výlet s reflexáckou kamerou sa tentoraz skončil blízko poľských hraníc

Počas neplánovaných ciest naprieč Slovenskom objavujeme ozajstné skvosty.Tentoraz boli redaktorka Denisa Czibulka s kameramanom Petrom Pálfym v obci Osturňa.

Kedysi v dedine bývali aj slávni herci, nakrúcal sa tu totiž film Noční jazdci na motívy románu slovenskej spisovateľky Margity Figuli o pašerákoch koní na slovensko-poľskej hranici Tri gaštanové kone v hlavnej úlohe s Michalom Dočolomanským. 

Zdroj: Profimedia.sk

A v zamagurskej dedine na severe Slovenska v okrese Kežmarok sa kedysi zrodila aj veľká láska. Pri nakrúcaní spomínaného filmu si práve v tejto obci do oka padli Radek Brzobohatý s Hanou Gregorovou

Osturňa je najväčšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Je tu veľa neobývaných dreveníc, ale niektoré z  nich už rekonštruujú.

Dnes akoby tam zastal čas. Náš štáb, ktorý do blízkosti poľských hraníc neplánovane zavítal, očarili drevenice, v mnohých sa zachoval ešte pôvodný nábytok a oblečenie starých mám.

A aké ľudské príbehy nám Osturňa vyjavila? Pozrite si ďalšiu z reportáži Denisy Czibulky, ktorú za jej originálny nápad o slovenských dedinách ocenil aj Literárny fond.


OSTRURŇA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.