Toto je odpad, ktorý žena vyprodukovala za päť rokov. Vopchá ho do zaváraninovej fľaše

Petra Palusková
Zdroj: reprofoto/Reuters

Do obchodu si nosí vlastné látkové tašky, sklenené fľaše aj nádoby na jedlo. Obchodníci si vraj na tento životný štýl pomaly začínajú zvykať.

Iba 26-ročná Lauren Singer z New Yorku sa rozhodla, že sa posnaží zlepšiť životné prostredie. Unavovalo ju neustále vyhadzovať zbytočné obaly z rôznych produktov a potravín. Pred piatimi rokmi sa vzdala všetkého, čo produkovalo odpad.

Vyhýbala sa najmä predmetom na jedno použitie: igelitky, slamky, jednorazové žiletky, poháre na kávu so sebou a mnoho ďalších. Dokonca si začala vyrábať aj vlastné čistiace aj hygienické prostriedky.

Do obchodu si nosí vlastné látkové tašky, sklenené fľaše aj nádoby na jedlo. Obchodníci si vraj na tento životný štýl pomaly začínajú zvykať.

Teraz sa môže pochváliť tým, že za toto obdobie vyprodukovala tak málo odpadu, že ho zmestí do obyčajnej zaváraninovej fľaše.

Lauren si pred niekoľkými mesiacmi otvorila aj vlastný bezobalový obchod. V ňom si môžu zákazníci kúpiť množstvo nezabalených produktov. Nabrať si môžu vlastný dezodorant, šampón a iné kozmetické produkty.

Na svojom blogu dáva tipy a triky, ako sa vyhnúť zbytočnému odpadu, ale aj nápady na výrobu ekologických masiek. Takisto sa snaží presvedčiť módnych návrhárov, aby vymysleli spôsob, akým budú podávať informácie o oblečení. Štyri visačky na každom odeve sú podľa nej zbytočné, povedala pre agentúru Reuters.


NEW YORK/reuters, mal

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odpadky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.