Aďa Poláková spoznáva Tunisko. Narovinu povedala, ako je to s bezpečnosťou

Miša Kiripolská
Zdroj: Adriana Poláková

Tunisko je krásne spoznávať aj mimo hlavnej letnej sezóny, lebo vás nezmáha teplo a ani množstvo turistov.

Moderátorku Adrianu Polákovú po úspešnom projekte Teleráno na cestách, v rámci ktorého ľuďom približovala zákutia známych dovolenkových destinácií, pozvali spoznávať ďalšiu, medzi Slovákmi obľúbenú, časť sveta - Tunisko.

Ak sa chystáte do tejto krajiny, určite by ste si nemali nechať ujsť nasledujúce miesta.

Cintorín Amerických vojakov

V Tunisku veľmi málo navštevované miesto - cintorín amerických vojakov, ktorí padli počas druhej svetovej vojny v bojoch v Tunisku. Ich telá sa nikdy nedostali domov, a tak v roku 1960 vznikol tento cintorín. Domáci tam nechodia vôbec, je to miesto ktoré môžete navštíviť, ale musíte o ňom vedieť, pretože domáci ani nevedia poriadne, kde sa nachádza.

Je tu vyše dvetisíc hrobov, kresťanských aj židovských, dokonca je tu aj niekoľko vojakov zo Slovenska. Areál je strážený, ale otvorený pre turistov.

Zdroj: Adriana Poláková

Antoniové kúpele

Zapísané sú aj v UNESCO a z dávnych slávnych kúpeľov sú dnes už iba ruiny. Kúpele boli vystavané počas Rímskej nadvlády z peňazí domácich, ktorí tak chceli ukázať, že sú dosť šikovní a vedia si poradiť aj bez Rimanov.

Tak ako sa dnes obchody uzatvárajú na golfových ihriskách, tak sa kedysi všetky veľké a dôležité rokovania a stretnutia odohrávali tu v kúpeľoch.

Zdroj: Adriana Poláková

Sochy s odseknutými rukami a hlavami

Arabi všetkým kresťanským sochám, ktoré tam po Rimanoch zostali, usekávali ruky, aby sa nerozťahovali. Taktiež im odťali údy a hlavy, pretože nechceli, aby sa tam kresťania rozmnožovali. Hlavy preto, lebo boli na nich nosy, ktoré považujú za symbol sexu.

Zdroj: Adriana Poláková

Slávny čaj s výhľadom

Tunisko je krajina výborného jedla a ešte lepšieho čaju. Tento špeciálny s mandľami je drahší v porovnaní s čajom, ktorý bežne dostanete v kaviarni. Nie je to ale mandľami. Podáva sa v kaviarni s najkrajším výhľadom na mesto Tunis, prístavom a plážou, a preto je jeho cena trojnásobná. Zaplatíte zaň šesť dinárov, čo sú asi dve eurá.

Zdroj: Adriana Poláková

Champs Elysées

Tunisko bolo francúzskou kolóniou, a tak tu nechýba ani Champs Elysées. Mesto je plné ľudí, hlavne mladých, keďže je tu veľa univerzít. A bezpečnosť? Nuž, ako bezpečne je v Londýne? V Paríži? Tu si uvedomujú potrebu turistov a situáciu tu už nikto nerieši ako nebezpečnú. Všade vás radšej skontrolujú a urobia pre bezpečnosť všetko.

Tunisko je krásne spoznávať aj mimo hlavnej letnej sezóny, lebo vás nezmáha teplo a ani množstvo turistov. Navyše stále je to lacná destinácia.

Zdroj: Adriana Poláková

TUNIS/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Adriana Poláková

Dôležité udalosti