Ako z filmu vo Štvorici po opici. Na pivo išiel v Rumunsku, prebudil sa v Anglicku

Muž tvrdí, že vôbec netuší, ako sa dostal do Londýna.

Mihai Danciu, nezamestnaný muž z Rumunska, na túto príhodu do konca života nezabudne. So svojimi kamarátmi išiel na pivo do krčmy v rodnej dedine, zobudil sa však dobitý v Londýne. O jeho záhadnom príbehu informuje Daily Mail.

Jediné na čo si Rumun spomína je, že pri pive sľúbil, že sa pokúsi nájsť si prácu. Potom prišlo hrozné vytriezvenie. Keď sa prebudil, bolelo ho celé telo. Najprv si všimol, že leží na zemi, má modriny a všetci okolo neho hovoria jazykom, ktorému nerozumie. Pretože bol celý dobitý, niekto mu zavolal záchranku. Muž sa dostal do nemocnice, v ktorej našťastie pracovala sestrička, ktorá pochádza z Rumunska. Mohol si tak overiť, kde sa skutočne nachádza.

Keď žena zistila, že si muž nič nepamätá, začala jeho príbeh zdieľať na Facebooku v skupine Rumuni v Británii. Dúfala, že sa ozve niekto, kto mu pomôže získať informácie, ako sa do hlavného mesta dostal. „Našli ho opitého, zdá sa, že bol zbitý, ležal na nádvorí. Priviezli ho do našej nemocnice, kde mi povedal, že v Londýne nepozná nikoho a bol prekvapený, že už nie je v Rumunsku," povedala Adina Kostachová. „Pokiaľ ho niekto pozná, pošlite mi správu, ja mu ju odovzdám," napísala na Facebooku.

Rumunské média potvrdili, že príbeh je pravdivý. Teraz pátrajú po tom, ako sa mužovi podarilo dostať dva a pol tisíca kilometrov ďaleko od domova a prečo bol zbitý. Potvrdili tiež, že bol naposledy s kamarátmi v krčme.

Obyvatelia rumunského mesta, odkiaľ muž pochádza, prezradili, že ešte nedávno býval so svojou partnerkou a deťmi. Potom však z ničoho nič zmizol. „Je to naozaj milý chlap, ale veľa pije. V minulosti mu alkohol spôsobil stratu pamäti, takže sa tomu ani veľmi nečudujem, že tak skončil," povedal jeden zo susedov.

LONDÝN/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.