Lyžovať sa nemusíte iba na snehu. Aj jesenné lístie je dobré

Čerstvý majster Slovenska v závodnom lyžovaní na tráve Alex má ešte jeden nesplnený sen.

Sneh to nie je, no lyžovať sa na tom predsa len dá. Pätnásťročný študent Alex Jánoška z Piešťan vytiahol lyžiarsku výstroj a dokázal, že na lyžovačku sneh skutočne nepotrebuje. Postačí mu opadané lístie zo stromov.

Gymnazista sa pred dvoma týždňami vybral na turistiku do lesa pri Piešťanoch. Zbadal svah zasypaný hŕbou lístia a dostal geniálny nápad. Využije to, čo jeseň ponúka. Lyžovačku na lístí si pochvaľuje. Pre nás priznal, že to považuje za super adrenalínový zážitok „Je to dosť podobný pocit,  ako keď lyžujete v zime. Akurát je to oveľa pomalšie," opísal jazdu na lístí.

Za pár dní nezvyčajnej lyžovačky zistil, že najlepšie sa mu spúšťa, keď je lístie preschnuté. Vtedy sa mu nelepí na lyže. „K lyžovaniu na lístí nepotrebujeme žiadnu špeciálnu výstroj, stačí nám tá istá výstroj ako v zime, akurát skĺznice nesmú byť navoskované. Musia byť suché a vtedy to ide najlepšie," tvrdí tínedžer Alex.

Študent prvého ročníka na gymnáziu v Piešťanoch, je čerstvým majstrom Slovenska v závodnom lyžovaní na tráve. Neobvyklé veci ho lákajú. Jeho snom je vyskúšať si lyžovanie na pieskových dunách v Ománe a spustiť sa na lyžiach po kameňoch.


PIEŠŤANY/TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Piešťany

Dôležité udalosti