Mladý Rus chcel mať veľké bicepsy, ale bez tréningu. Páčia sa vám?

Ruky mu sfialoveli.
Zdroj: Profimedia

Ak sa pri aplikácii dostane do krvného obehu, môže spôsobiť zástavu srdca, časté sú aj prípady, kedy vo svale spôsobí zápal a ten celý zahnisá.

Chce sa vraj cítiť ako Herkules a chváli sa obrovskými bicepsmi s obvodom až 64 centimetrov, ale má to háčik a nie malý, ide mu totiž o zdravie.

Kirill Tereškin z Pjatigorsku sa chváli svojimi obrovskými pažami, aj keď je každému jasné, že toto muselo bolieť. Namiesto toho, aby ich vybudoval dlhoročným tréningom, rozhodol sa, že si do nich bude pichať syntetický olej synthol, ktorý svaly naleje a tie okrem iného napuchnú.

Kirril je s veľkosťou spokojný no napuchnuté ruky mu sfialoveli, ale vraj sa netreba báť, že je to iba dočasný stav, vraj to k tomu patrí. Synthol obsahuje z 85-percent olej, alkohol a tlmiče bolesti. Látka má silné vedľajšie účinky a dokáže vytvoriť cysty, zničiť kožu, sval i nervové vlákna, píše rt.com

Zarážajúce je, že aj napriek jej vyslovenej škodlivosti pre ľudské telo, stále sa nájdu dobrodruhovia, ktorí ju používajú, aby si kompenzovali vlastné komplexy a zväčšili si bez tréningu vybrané časti tela, aby sa pripodobnili kulturistom. V Rusku je dokonca synthol legálny a podľa mnohých je lepší ako steroidy.


Po vstreknutí látky do tela dochádza k jej roztiahnutiu medzi svalovými vláknami a stvrdnutiu. Po čase sa ale olej rozpustí a vstrebe do celého tela.

Ak sa pri aplikácii dostane do krvného obehu, môže spôsobiť zástavu srdca, časté sú aj prípady, kedy vo svale spôsobí zápal a ten celý zahnisá. Lekári ho potom musia z tela doslova aj s hnisom vytláčať. V najhorších prípadoch okrem smrti, dôjde k amputácii končatiny.


Napriek tomu sa nájde dosť „nadšencov" , ktorí to riskujú, aj keď sval potom pripomína skôr nádor, ako „nabušené" svaly. Tragické na celej veci je najviac to, že Kirril má len 21 rokov, zdravotným problémom sa už v blízkej budúcnosti s najvyššou pravdepodobnosťou nevyhne.

Kirill ale plánuje pokračovať, priznal sa, že zo začiatku mal obrovské horúčky, no potom sa to vraj zlepšilo. Keď svoje snímky uverejnil na sociálnych sieťach, mnoho ľudí prosilo, aby ho odborníci zobrali na psychiatrické liečenie a pomohli mu.

PJATIGORSK/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti