Neskutočné! Siedmak hrá na 44 hudobných nástrojoch a učí sa od majstrov z celého sveta

Níl má spolu 12 učiteľov hudby. Sedem z nich v okolí domu v USA, so zvyšnými piatimi komunikuje cez Skype.

Novodobý hudobný génius. Chodí do siedmej triedy a už hrá na 44 hudobných nástrojoch. K talentu mu vraj dopomohlo počúvanie hudby, keď bol ešte v matkinom lone.

Od saxofónu po veenu (vínu) -teda nástroj pochádzajúci z Indie, ktorý sa spája s bohyňou Saraswati. K týmto dvom inštrumentom je potrebné ešte pridať ďalších 42 a dostaneme zbierku nástrojov, na ktorých Níl vie hrať.

Níl má výborný hudobný sluch. Na väčšine nástrojov sa naučil hrať práve počúvaním. Denne cvičí šesť hodín. „Cítim sa dobre, ja pri hraní relaxujem," povedal Níl.

Níl má spolu 12 učiteľov hudby. Sedem z nich v okolí domu v USA, so zvyšnými piatimi komunikuje cez Skype. Títo učitelia sú totiž z Číny a Talianska. Níl hrá totiž aj na nástrojoch, ktoré mnohí vidia a počujú po prvý raz. Príkladom môže byť bulbul tarang pochádzajúci z oblasti na hraniciach Pakistanu a Indie.

Níl drží rekord - je najmladším človekom na svete, ktorý ovláda také množstvo hudobných nástrojov. Jeho ambície sú však väčšie- malý hudobník sa chce naučiť hrať na stovke nástrojov.

Viac v reportáži:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.