Prieskumník zrejme končí. Facebook sa pomaly vracia do starých koľají

Explore Feed.
Zdroj: Shutterstock/P3k

Testovanie podľa mnohých malo trvať minimálne do mája, no zdá sa, že to bude oveľa skôr.

Mnoho užívateľov sociálnej siete facebook si dnes všimlo, že príspevky, ktoré sa od 19. októbra ukazovali v sekcii Prieskumník (Explore Feed) sa im začali zobrazovať, ako predtým, teda spolu s príspevkami priateľov.

Mnohým internetovým podnikateľom odľahlo, pretože keď spoločnosť začala testovať Prieskumníka, teda oddelila reklamné príspevky od príspevkov priateľov, všetkým záujmovým používateľom facebooku dramaticky klesli čísla dosahu ich príspevkov. Hovorí sa až o 50 percentách. Testovanie podľa mnohých malo trvať minimálne do mája, no zdá sa, že to bude oveľa skôr.


Zmyslom prieskumníka bolo, že oddelil komerčný obsah od príspevkov, ktoré uverejňovali vaši priatelia. Preto sa užívateľom v Prieskumníku ukazovali najprv platené reklamné príspevky. Čo mnohým skomplikovalo život a nezobrazovali sa im primárne  príspevky sledovaných stránok.

Existuje aj názor mnohých uživateľov, že im Prieskumník vyhovoval, pretože nevideli reklamu a mohli sa sústrediť na príspevky svojich priateľov. Facebook novú funkciu testoval v šiestich krajinách Slovensku, Srí Lanke, v Srbsku, Bolívii, Guatemale a Kambodži.

Výsledky testovania sociálnej siete nie sú zatiaľ známe a Facebook sa dokonca zabudol vyjadriť aj vtedy, keď prieskumníka spustil. O jeho konci ako prvý upozornil portál DenníkaN.

BRATISLAVA/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme test

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.