Zaujímavosti

Vodič električky oslávil narodeniny s cestujúcimi: Na jednej zastávke ho čakalo prekvapenie

Vodič električky Pavol Durec
Vodič električky Pavol Durec Zdroj: TASR

Počas jazdy deti vysmiatemu oslávencovi zaspievali rómsku, albánsku, anglickú i africkú pieseň. Nechýbalo tradičné "veľa zdravia, šťastia".

Nielen cestujúcich bratislavskej MHD prekvapil v pondelok minikoncert v električke č. 4. Najmä jej vodiča Pavla Dureca, ktorý sa stal známym tým, že každoročne zdobí svoju električku dekoráciami a sladkosťami, oslavuje tak svoje narodeniny spolu s cestujúcimi, prekvapili na zástavke Námestie SNP deti z detského speváckeho zboru Superar. 

Oslávencovi prišla zablahoželať takmer dvadsiatka spevákov zo základných škôl Narnia v Bratislave a Plaveckého Štvrtku.

Zdroj: TASR

Počas jazdy, ktorá trvala až po Trnavské mýto, deti vysmiatemu oslávencovi zaspievali rómsku, albánsku, anglickú i africkú pieseň. Nechýbalo tradičné "veľa zdravia, šťastia".

"Veľmi sa nám páči, že pán vodič električky č. 4 robí takúto akciu sám a zdobí svoju električku. Sme naklonení všetkým takýmto pekným nápadom. Zároveň si myslíme, že je veľmi dobré, aby naše deti zažili to, že robia pre niekoho niečo pekné a robia to nezištne," podčiarkol Ján Tkáč, ktorý malých spevákov sprevádzal na gitare.

Ako v stanovisku pre TASR uviedla Adriana Volfová, hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava, minikoncert v električke patrí ako poďakovanie všetkým vodičom MHD:

"Pán vodič rozdáva pohodovú náladu nielen na svoje narodeniny, kedy sa už tradične pripomína cestujúcim, on sa usmieva vždy, keď jazdí. DPB, a. s. sa pridáva k veľkému množstvu gratulantov, aj s vďakou, že v podniku odpracoval neuveriteľných 35 rokov. Vodič sa stal akýmsi symbolom oslavy práce vodičov a gestom, že detičky v električke zaspievali, tak chceme poďakovať aj všetkým našim ostatným vodičom."

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.