V Košiciach dražili stratené veci cestujúcich. Obsah niektorých tašiek vyvoláva smiech

Každá stratená taška či batoh má svoj príbeh.

Cestujúci vo vlakoch postrácajú množstvo vecí. Ak sa k nim nikto neprihlási, idú do dražby. V piatok sa na Košickej vlakovej stanici rozpútala bitka o straty a nálezy. Ľudia licitovali, až ich ruky boleli.

Dražba stratených vecí na Košickej Hlavnej stanici prilákala množstvo ľudí, od náhodných okoloidúcich po skúsených obchodníkov.

Dáždnik za euro, detský kočiar za 6 a stan pre dvoch za dve eurá. Kto by týmto cenám odolal? V centrálnom sklade strát a nálezov sa nájdu veci od výmyslu sveta.

Dražbu organizujú raz za tri mesiace. Najprv sa však železničiari snažia nájsť majiteľa a stratené veci dôkladne prezrú. Obsah niektorých tašiek vyvoláva smiech. Atmosféra na dražbe je skôr príjemná ako napätá. Ľudia si navzájom doprajú, nikto sa neháda.

Každá stratená taška či batoh má svoj príbeh. Niekto ju vo vlaku zabudne potom ako sa opije v reštauračnom vozni, iný sa zas zarozpráva so sympatickou spolucestujúcou. Strata batožiny však nemusí byť definitívna, stačí sa o ňu prihlásiť.KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Burza

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.