Hendikep ho nezastavil. Tony je hluchý a slepý, precestoval už 125 krajín

O svojich zážitkoch už stihol napísať aj dve knihy.

Hendikep mu nezabránil v plnení si snov. Brit Tony Giles (39) navštívil sám už 125 krajín a to aj napriek tomu, že je hluchý a slepý. Tony prišiel o zrak, keď mal iba desať rokov, no rozhodol sa, že svoj život zasvätí cestovaniu a navštívi všetky štáty sveta, pretože pre slepého človeka to podľa neho bola najväčšia možná výzva.

Každý rok aspoň jedna krajina

Na svoju prvú sólo cestu sa vydal v marci 2000, vtedy navštívil americké mesto New Orleans. „Vtedy som sa presvedčil o tom, že to dokážem sám. Bolo to ohromujúce a nevedel som, kam idem, no povedal som si, že musím pokračovať. Strávil som tam deväť dní - objavovaním a pitím," prezradil pre portál Independent, ktorý priniesol jeho príbeh.

Od prvého výletu potom každý rok navštívil aspoň jednu krajinu. Precestoval napríklad Austráliu, Nová Zéland, Vietnam či Thajsko, no nevyhol sa ani africkým krajinám. 


Na cestách spoznal lásku

Na strelnici v Nevade si vyskúšal strieľať z AK-47, v Mali sa nachádzal v čase, keď tam došlo k prevratu a pri prekračovaní etiópskych z hraníc z Kene ho dokonca zatkli. Nezabudnuteľné zážitky si však odniesol aj z pokojnejších krajín, v Grécku napríklad stretol svoju priateľku Tatianu. Na cestách mu teraz už okrem načúvacích zariadení pomáha aj ona.

Peniaze na cestovanie má zase vďaka rodinným úsporám, ku ktorým sa dostal po otcovej smrti. Aj napriek tomu sa však snaží neutrácať a prespáva v lacných hosteloch a využíva verejnú dopravu. O svojich zážitkoch už stihol cestovateľ Tony napísať aj dve knihy.

Zdroj: Facebook/TonyTheTraveler

LONDÝN/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.