Zachránili život veveričke, zviera odvtedy rodinu pravidelne navštevuje

Na snímke generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan sleduje v hľadisku zápas Nórsko - Slovensko.
Zdroj: Instagram/cidanbella

Po útoku sovou hrozilo, že zviera zahynie.

Keď mala veverička Bella iba štyri týždne, ujala sa jej americká rodina Harrisonovcov z Južnej Karolíny. Po útoku sovou totiž hrozilo, že zviera zahynie. V spoločnosti ďalších troch veveričiek ostala v ich opatere niekoľko mesiacov. Po čase intenzívnej starostlivosti bola Bella pripravená opustiť bezpečné útočisko a odísť späť do voľnej prírody. 

Rodiny, ktorá jej pomohla, sa však nikdy úplne nevzdala. „Prvýkrát sa vrátila iba pár dní po vypustení, spolu s ňou aj ostatné veveričky. Bolo to typické pre tento druh zvieraťa, po týždni sa však zvyčajne úplne odlúčia. Nie však Bella. Sadla si na verandu a čakala, kým si ju niekto všimne," citoval Brantley Harrisonovú portál metro.co.uk.

Odvtedy už uplynulo osem rokov, veverička sa však stále vracia späť. Teraz už dokonca aj so svojimi mláďatami, o ktoré sa Brantley zo začiatku tiež starala. Hoci sa Bella nestala ich domácim maznáčikom, keďže žije vo voľnej prírode, k ľuďom, ktorí jej zachránili život, sa vždy rada vráti.

Bella and Fox(who is now 12) has grown up loving our sweet girl! #bellathesquirrel

Príspevok, ktorý zdieľa CID & Bella (@cidandbella),

COLUMBIA/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti