Šialené video z Thajska: Tigra pichajú palicou, aby mali turisti „krásne“ fotky

Thajské zoologické záhrady sú často kritizované za zlé zaobchádzanie so zvieratami a krajina je epicentrom svetového ilegálneho obchodu so zvieratami.

Klip, ktorý na internete vzbudil vlnu pohoršenia, pochádza zo zoologickej záhrady v obľúbenom turistickom meste Pattaya v Thajsku. Divákov na internete nahnevalo zaobchádzanie opatrovateľa s tigrom, ktorý slúži ako fotoatrakcia pre turistov.

Keď zviera čo i len pohlo hlavou a turisti by nemali dokonalý záber, ošetrovateľ neváha a okamžite zviera udrie alebo pichne paličkou po tvári.

Po uverejnení videa hovorca zoo povedal, že ošetrovateľa okamžite presunuli na iné miesto a zakázali mu prácu pri tigroch. Thajské zoologické záhrady sú často kritizované za zlé zaobchádzanie so zvieratami a krajina je epicentrom svetového  ilegálneho obchodu so zvieratami.

Najväčším škandálom bolo odhalenie z minulého roku bolo, že tzv. tigrí kláštor bol obrovskou farmou. Mnísi neváhali a zneužívali zvieratá na zisk z turizmu a zabíjali tigrie mláďatá kvôli výrobe „liečivých elixírov". Kláštoru medzitým už chov zakázali.

Honba za dokonalou selfia nepozná hranice zdá sa, no treba si uvedomiť, že pár dolárov a jedna fotka z dovolenky znamená, že zvieratá sú systematicky kvôli turistom týrané.

Viac vo videu:


BRATISLAVA/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.