Malý chlapec zo Zlatých Moraviec je ako Steve Jobs, oboch spája netradičná fóbia

Predstavte si, že by ste ho museli zo svojho slovníka vynechať navždy.

Skúste nahradiť slovo "gombík" iným slovom. Predstavte si, že by ste ho museli zo svojho slovníka vynechať navždy. A nielen zo slovníka ale aj zo šatníka. Nohavice na gumičku, košele na suchý zips. Desaťročný Paľko zápasí s nezvyčajnou fóbiou - z gombíkov.

Ani fenomén vo svete počítačov Steve Jobs nenosieval košele ale roláky. Mal panický strach z gombíkov. V bezgombíkovom svete žije aj desaťročný Paľko zo Zlatých Moraviec.

"Neviem, z čoho to prišlo, ale proste sa to zdá ako jedno veľké oko a v tom sú štyri alebo dve ústa," povedal Paľko Šúry.

"V prvej triede sme to brali ako srandu. On za nami nechcel chodiť, lebo sa bál tých gombíkov," spomína jeho spolužiak Timotej.

"Zistila som to vtedy, keď som vytiahla nápovedný obrázok, zavesila som ho na tabuľu s veľkým ružovo zeleným gombíkom a uvidela som Paľkov výraz, uvidela som jeho oči. Začal vrieskať, vedela som, že niečo sa deje," spresnila triedna učiteľka Lenka Dibalová.

Až vtedy deti pochopili, prečo Paľko nosí iba nohavice na gumičku aj prečo si pri slove gombík zapcháva uši alebo rovno utečie. Bez toho, aby ich niekto upozornil, začali spolužiaci kamaráta chrániť.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej:

ZLATÉ MORAVCE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fóbia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.