V čase predvianočného zhonu častejšie strácame veci. Niektoré nálezy vás rozosmejú

Predvianočný stres nám zvyšuje tlak, sme podráždení, a aj náš mozog dostáva zabrať.

Treba spomaliť a dať nášmu mozgu pauzu. Toto radia odborníci. Priedvianočný zhon nás totiž môže poriadne mrzieť. Zabúdame. Neuveríte, čo všetko dokážu ľudia stratiť, keď sú v strese.

Svoje o tom vie aj mestská polícia v Prievidzi. Ľudia najčastejšie zabúdajú kľúče ale vyskytnú sa aj kurióznejšie nálezy. Prievidzskí mestskí policajti napríklad nedávno našli dve protézy. Podobných kurióznych nálezov majú mestskí policajti viac. Neuveríte, čo všetko našli.

„Našli sme aj erotické pomôcky alebo predmety podobného druhu. Ľudia po väčšine tieto veci zabudnú na streche auta odkiaľ spadnú. Napríklad minulý týždeň sa našiel notebook aj s taškou." uviedol Vít Zajac, MsP Prievidza.

Podľa lekárky za to môže predvianočný stres. Ten nám zvyšuje tlak, sme podráždení, a aj náš mozog dostáva zabrať.

Pri kontakte s ľuďmi si užijú svoje aj na popradskej radnici. Hovoria, že občas sa cítia ako v Lurdách. Istý pán došiel na barliach a odišiel už bez nich. Keď vyložia všetko to, čo za tie roky v rámci strát a nálezov vyzbierali, vyzerá to ako na burze.

Zaujímave nálezy majú aj v Podtatranskej knižnici. Čitateľka si v knihe zabudla platné cestovné lístky. Na to, kde by mohli byť, si spomenula tesne pred odchodom vlaku. Veľkosť zbierky nasvedčuje, že o zabudnutých a kurióznych záložkách môžu písať už romány.

Časť z toho sa ľuďom vráti, no väčšinu si nikto nikdy nevyzdvihne. Aj vďaka zábudlivcom tak po celom Slovensku máme akési väčšie či menšie múzeá spomienok.
PRIEVIDZA/POPRAD/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.