Zaujímavosti

Dôkaz bratskej lásky. Bratovi daroval novú kožu

zhoreny_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Franck prekvapil najväčších skeptikov a dokonca aj optimistov.

Brat mu zachránil kožu. V nasledujúcom príbehu to platí doslova. Muž, ktorý mal ťažké popáleniny a takmer zomrel, dostal novú kožu od svojho dvojčaťa.

Franck približne pred rokom a pol utrpel popáleniny na 95 percentách tela. „S ľavou rukou mám problémy. Neviem ju celkom zdvihnúť. Pravá je v poriadku, funkčná. No všade mám akési vrásky a tie spomaľujú pohyb," opisuje problémy Franck.

Po ťažkom úraze v práci sa dostal do nemocnice v stave, keď mnohí pochybovali, či vôbec prežije. 33-ročný Franck dokázal nemožné. Prekvapil najväčších skeptikov a dokonca aj optimistov.

„Bol zo mňa človek, ktorý nemohol kráčať, nemal žiadne svalstvo. Dnes chodím aj sa smejem. Som plne funkčný aj v praktickom živote. Varím, zvládam všetky ručné práce," chváli sa Franck.

Za to, že sa mohol vrátiť do normálneho života, vďačí svojmu bratovi. Obetavé dvojča poskytlo Franckovi časť vlastnej kože na transplantáciu. Pre lekárov to bola jedinečná výzva, nikto z tímu ešte podobný zákrok nerobil.

„Nemohli by sme tento zákrok uskutočniť s normálnym bratom či sestrou. Jedine jednovaječné dvojča bolo vhodným darcom. Prečo? Lebo má rovnaký genetický kapitál, telo kožu bez problémov prijalo, lebo je rovnaká. Eric sa vo vzťahu k bratovi zachoval hrdinsky, vedel o rizikách aj o tom, že bude mať jazvy, no reagoval, že to mu vôbec neprekáža," hovorí lekár Maurice Mimoun.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.