Farba roka 2018 vyjadruje komplexnosť a rozjímanie

USA_tvnoviny.mp4
Zdroj: David Tadevosian/shutterstock.com

Odborníci sa zhodujú v tom, že Ultra Violet je farbou pokroku, zmien a technickej revolúcie ako takej.

Tak ako vlani, aj tento rok firma Pantone vybrala farbu pre budúci rok. Kým tento rok vládla zelená, ten budúci rok bude ultrafialová.

Ako uviedla v popise Ultra Violet je komplexná a kontemplatívna (pozn. hĺbavá, rozjímavá) a naznačuje akési mystérium vesmíru. Neohrozená a plná emócií hĺbka PANTONE 18-3838 Ultra Violet symbolizuje experimentovanie a nesúlad, podnecuje jednotlivcov, aby zanechali vo svete svoju pečať a posunuli hranice individuality.


Podľa viacerých zdrojov sa odborníci zhodujú v tom, že Ultra Violet je farbou pokroku, zmien a technickej revolúcie ako takej. 

Na svete bola jediná žena, ktorá sa volala ako táto farba. Bola to francúzsko-americká umelkyňa, ktorá bola múzou zakladateľa pop artu Andyho Warhola. Ultra Violet bola známa aj tým, že dokonca aj vlasy mala vo farbe svojho mena.


Viceprezidentka inštitútu Pantone Color Institute Laurie Pressmanová farbu budúceho roka opísala ako niečo oveľa viac trendové vo svete dizajnu. „Žijeme v časoch, ktoré si pýtajú predstavivosť a invenčnosť. Symbolizuje ich aj odtieň Ultraviolet, ktorý posúva náš potenciál na vyššiu úroveň. Je naozaj odrazom toho, čo je potrebné v dnešnom svete," vyznala sa.

V móde ultrafialová nie je veľmi u návrhárov obľúbená, pretože je to veľmi sýta farba a vraj pôsobí "jedovato". Nehodí sa každému, takže by ste sa mali poradiť s odborníkom, či ju môžete nosiť. Ale veď môžete ju aj kombinovať.

BRATISLAVA/ zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Farba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.