Čo sa stane, ak budete kradnúť z hotelových izieb? Hotelieri s tým počítajú

VIDEO: Aj Svätý Otec je len človek, pápež si doprial netradičnú zábavu
Zdroj: shutterstock/Kenishirotie

Hotelierom neprekáža, ak si ľudia odnesú malé veci, ako napríklad, toaletné potreby.

Patríte medzi ľudí, ktorí si pri odchode z dovolenky aspoň raz, okrem batožiny, odniesli aj niečo navyše? Miniatúrne fľaštičky šampónov a sprchových gélov, pohodlné papuče či župany alebo uteráky, hotelové izby sú plné „suvenírov" čakajúcich na odcudzenie.

„Ľudia ukradnú čokoľvek, čo môžu. Vešiaky, posteľné obliečky či prikrývky, hocičo, na čom im spočinie zrak," uviedol pre Telegraph partner vo firme Home Grown Hotels David Elton.


Ako napísal magazín Time, hotelierom neprekáža, ak si ľudia odnesú malé veci ako napríklad toaletné potreby, skôr sa na to spoliehajú. Ich používanie doma môže totiž „dlhoprstým" pripomenúť ich pobyt v danom hoteli a presvedčiť ich, aby sa opäť vrátili.

Horšie to je však už s uterákmi alebo županmi. „Ide o zločin. Ak by nás na podobnú krádež niekto upozornil, vyšetrovali by sme to," vysvetlil hovorca Metropolitnej polície v Londýne. Niektoré väčšie hotelové siete dokonca disponujú elektronickým zoznamom zlodejov, ktorí si u nich už s rezerváciou ubytovania neškrtnú.


Hotely si tieto zoznamy medzi sebou dokonca vymieňajú. Známy je napríklad prípad Nigérijčanky, ktorú v roku 2010 odsúdili na tri mesiace za mrežami, pretože z Transcorp Hilton Abuja Hotel ukradla dva uteráky.

LONDÝN/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hotel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.