Svet v obrazoch: Pozrite si 10 fotografií pripomínajúcich, aký bol rok 2017

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR

Zobrazujú udalosti, ktoré rezonovali v uplynulom roku.

Začiatok prezidentovania Donalda Trumpa, teroristické útoky, masové streľby, sexuálne škandály či hurikány. Na udalosti, ktoré rezonovali rokom 2017 sa najlepšie spomína aj prostredníctvom fotografií. Pozrite si výber desiatich snímkov pripomínajúcich, čomu svet čelil v uplynulom roku.

Inaugurácia Donalda Trumpa

Po víťazstve v prezidentských voľbách nad demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou do Bieleho domu zasadol realitný magnát Donald Trump. V januári sa začalo jeho prezidentovanie, za rok si stihol svojimi kontroverznými rozhodnutiami pohnevať takmer celý svet. Na snímke s Barackom Obamom a manželkami Melaniou a Michelle.

Tehotenstvo Beyoncé

Spevácka diva Beyoncé vo februári zverejnila svoju tehotenskú fotku, ktorá sa stala najlajkovanešou snímkou Instagramu za rok 2017.

Zdroj: Instagram/beyonce

Požiar londýnskej Grenfell Tower

V obytnej bytovke v Londýne vypukol požiar 14. júna 2017. Tragédia si vyžiadala 71 životov, podľa vyšetrovania začala horieť chladnička na štvrtom poschodí 24-poschodovej budovy.

Zdroj: Profimedia.sk

Kosenie trávnika pri tornáde

Theunis Wessels kosil trávnik v júni pri tornáde v kanadskom Three Hills. Odfotila ho manželka, keď sa živel prehnal asi dva kilometre od nich.

Zdroj: TASR

Tragédia v Charlotesville

V auguste vrazil do protestujúcich proti pochodu belošských nacionalistov v americkom Charlotesville vo Virgínii dvadsaťročný mladík z Ohia. Obvinili ho z vraždy druhého stupňa, pri incidente prišla o život 32-ročná žena.

Zdroj: TASR

Benefičný koncert v Manchestri

V máji sa na koncerte Ariany Grande v Manchestri odpálil samovražedný atentátnik. Útok neprežilo 23 ľudí, vrátané malých detí. Na benefičnom koncerte pre obete neskôr vystúpilo viacero známych tvárí vrátane samotnej speváčky.

Zdroj: Profimedia.sk

Úplné zatmenie Slnka

V USA sa v auguste odohralo úplné zatmenie Slnka, ktoré bolo možné po prvý raz po 99 rokoch pozorovať od pobrežia k pobrežiu tejto krajiny. Prírodný úkaz vyvolal cestovnú horúčku, keďže úplné zatmenie bolo pozorovateľné len v približne sto kilometrov širokom páse tiahnucom sa naprieč krajinou.

Zdroj: Profimedia.sk

Hurikány ničiace obydlia

Hurikánová sezóna bola v Atlantickom oceáne tento rok mimoriadne silná. Po ničivých živloch Harveym, ktorý zasiahol Texas a Irme, ktorá spustošila Floridu, nasledovala Maria. Tá zdevastovala Karibik, Portoriko sa zo škôd spamätáva doteraz.

Zdroj: TASR

Masová streľba v Las Vegas 

Pri najhoršej masovej streľbe v dejinách USA zomrelo v Las Vegas prvého októbra 58 ľudí, viac ako 500 sa zranilo. Šialenec Stephen Paddock spustil streľbu z 32-poschodia hotela Mandala Bay na ľudí baviacich sa na koncerte na otvorenom priestranstve pred budovou.

Zdroj: Profimedia.sk

Vyhladovaný ľadový medveď

Svet obletela fotografia zúboženého ľadového medveďa predierajúceho sa kanadskou pustatinou. Organizácia SeaLegacy tieto zábery vypustila, aby upozornila na nebezpečenstvá globálneho otepľovania.

Zdroj: Profimedia.sk

BRATISLAVA/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rok 2017

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.