Aj tento rok bol bohatý na kuriozity, tieto nás zaujali najviac

nehoda_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Milovníci umenia sú ochotní precestovať aj polovicu zemegule, len aby na vlastné oči videli krochkajúceho umelca pri práci.

Prasa s výtvarným talentom či bábätká, ktoré vedia v troch mesiacoch pevne stáť. Pozrite sa na to najkurióznejšie zo sveta, čo sme odvysielali za posledný rok.

Milovníci umenia sú ochotní precestovať aj polovicu zemegule, len aby na vlastné oči videli krochkajúceho umelca pri práci. Nie je tajomstvom, že keby táto ošípaná nemala talent, doma v Juhoafrickej republike by skončila na bitúnku.

„Bola veľmi maličká, keď som ju zachránila - asi takej veľkosti ako škatuľa od topánok. Je to však veľmi inteligentné zviera, skúšala som s ňou rôzne aktivity, najviac sa však u nej prejavil výtvarný talent. Veľmi ju to baví," povedala o nej farmárka Joanne Lefson.

Ošípaná maľuje každý deň a získala si prezývku Pigasso. Zberateľ umenia, ktorý prišiel na juh Afriky až z Nemecka, zaplatil za obraz od nej 2-tisíc dolárov.

Niektorým sa to môže zdať ako zaujímavý nápad, iní len nechápavo krútia hlavou a vravia - že to nie je normálne. Islandský terapeut je známy tým, že trojmesačné bábätká učí stáť. Robí to v rámcitakzvaného baby plávania, ktoré poznáme aj u nás. Inštruktor menom Snorri si po zahrievacom cvičení vezme bábätko na podložku, urobí s ním niekoľko uvoľňujúcich cvikov a potom ide na vec.

Pomyslenú cenu za najväčšiu kuriozitu roka získavajú hrobári z Ghany, ktorí robia naozaj netradičné pohreby. Ocenia ich najmä tí pozostalí, ktorí sa so svojimi blízkymi nechcú lúčiť plačom, ale veľkolepým žúrom.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kuriozity

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.