Najhlúpejšie nápady, ktoré sa skončili smrťou. Rozdali Darwinove ceny za rok 2017

britain_eleanor_tvnoviny.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Princípom ceny je predpoklad, že ľudská hlúposť, ktorá spôsobí smrť svojmu nositeľovi, je daná geneticky.

Víťazi Darwinovej ceny za rok 2017 sú známi. Ocenenia udeľuje Američanka Wendy Northcuttová už od roku 1993 a názov dostali podľa slávneho autora evolučnej teórie Charlesa Darwina. Získajú ich totiž osoby, „ktoré skvalitnia genofond ľudstva tým, že sa z neho sami odstránia obzvlášť hlúpym spôsobom", uvádza autorka na webe darwinawards.com

Princípom ceny je predpoklad, že ľudská hlúposť, ktorá spôsobí smrť svojmu nositeľovi, je daná geneticky a v duchu Darwinovej teórie prirodzeného výberu, sa tak tento "nebezpečný gén" odstraňuje.

Jednosmerný lístok

Muž (†31) zrejme potreboval odcestovať za každú cenu. Dokonca aj za tú najvyššiu. Inak sa nedá vysvetliť prípad, ktorý sa stal na letisku v nemeckom Dortmunde. Muž nemal peniaze na lístok a v staničnom bare dostal originálny nápad.

Do automatu na lístky nastriekal sprej, čím spôsobil výbuch a stroj sa rozletel na všetky strany. Nešťastník stál veľmi blízko a po zásahu časťou stroja mu už nebolo pomoci.

Selfie s lietadlom

Druhý príbeh stal na dostihovej dráhe v severomexickom meste Chínipas de Almada. Dve tínedžerky si chceli urobiť selfie, no nepočítali s tým, že hneď vedľa je pristávacia dráha pre lietadlá.

Presne v momente, keď už pózovali pred mobilom, ich zabilo krídlo pristávajúceho lietadla. Najzarážajúcejšie na tom je, že nepočuli hlučný motor stroja.

Najrýchlejší „download„

Mužovi (†41) z francúzskeho Rouenu sa stala osudnou závislosť od alkoholu. Matka ho zamkla v izbe, aby sa neopil, no v domácom väzení nevydržal a uprostred noci sa vybral po fľašu.

Jediná cesta von viedla cez okno a tak sa pokúsil z deviateho poschodia bytovky zliezť po kábli na internetové pripojenie. Improvizované lano to nevydržalo a muž sa zabil po páde z deviateho poschodia. Na webe Darwin Awards to komentovali slovami „najrýchlejší download".

Kanón s hasiacim prístrojom

Posledný laureát Darwinovej ceny pochádza z Ruska. Muž známy pod prezývkou Vargas ako zvárač musel vedieť, že to, čo sa chystá urobiť, je návod na tragédiu, no aj napriek tomu do toho išiel.

Do železného suda, ktorý mal mať funkciu akéhosi improvizovaného kanóna, dal hasiaci prístroj a zasypal ho karbidom vápnika. Nakoniec to celé zalial vodou a výsledkom následnej reakcie vznikol acetylénový plyn, ktorý roztrhal sud na márne kúsky. Muž nemal šancu prežiť.

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.