Frozen, náš najmladší profesionálny PC hráč, mal na turnaji v New Yorku "domáce prostredie"

Lietadlo v Turecko zišlo z dráhy.
Lietadlo v Turecko zišlo z dráhy. Zdroj: archív

S tímom eXtatus absolvoval svoj prvý turnaj za oceánom.

Dávid „Frozen" Čerňanský (15), ktorý sa stal minulý rok najmladším česko-slovenským profesionálnym hráčom v hre Counter Strike, má za sebou ďalší významný medzník. S tímom eXtatus vyhrali CS ligu a získali tak pozvánku na prvý významný turnaj za oceán, konkrétne do New Yorku.

Zdroj: archív

A Frozena (angl. prekl. zmrznutý) tam čakalo skutočne domáce prostredie. Turnaj sa totiž konal začiatkom januára, kedy New York zasiahli nevídané mrazy. Na uliciach zamŕzali autá, či bicykle.

"Cez deň aj mínus 15 stupňov Celzia. A keďže fúkal dosť silný vietor, tak pocitová teplota bola ešte nižšia," opísal počasie v New Yorku Frozen.

Chalani však napriek nepriazni počasia a nabitému programu absolvovali výlety na niektoré "must see" lokality - Broadway, Times Square, Fifth Avenue či Empire State Building.

A ako vlastne tím eXtatus v zložení David Frozen Čerňanský , Jindřich Zedkousek Chyba, Patrik Dev7l Stuchlík, Richard queztone Strnádko, Martin MonttY Melíšek a tréner Michal KETUBOR Csontoš dopadol na turnaji?

"Delil nás krok od finále a možnej 18-tisícovej prémie. V semifinále sme totiž tesne prehrali s Turkami," komentoval Frozen, ktorý sa na Slovensko vrátil „len" s tisíckou dolárov.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Frozen

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.