Chlapec so zamrznutými vlasmi sa stal internetovou senzáciou. Jeho príbeh vás chytí za srdce

Dominika Cibulková počas zápasu prvého kola AO proti Kaii Kanepiovej..jpg
Zdroj: reprofoto ENEX

Ľudia ho označili za symbol „surovej odhodlanosti".

Osemročný Číňan Wang Fuman z provincie Yunnan musí na to, aby sa dostal do školy, každé ráno pešo absolvovať náročnú 4,5 kilometra dlhú cestu naprieč horami a horskými potokmi v mimoriadne mrazivom počasí.

Keď sa minulý týždeň po dvoch hodinách chôdze konečne dostal do triedy, pred spolužiakov sa postavil so zmrznutými vlasmi, obočím a mihalnicami, líca mal zase sčervenené od chladu. Zatiaľ čo kamaráti si začali z jeho výzoru uťahovať, učiteľ chlapca odfotil a zverejnil na populárnej čínskej aplikácii slúžiacej na konverzovanie.

Wang sa stal internetovou senzáciou v priebehu niekoľkých hodín, ľudia ho označili za symbol „surovej odhodlanosti" Číňanov žijúcich v odľahlých častiach krajiny, napísali New York Times. Niektorí ho nazvali národným hrdinom, vládne médiá ho pasovali za „zmrznutého chlapca."

Fotografia však poukázala na problém, ktorému čelia desiatky miliónov detí vyrastajúcich v chudobných vidieckych oblastiach. Často sú odkázané postarať sa samé o seba, pretože ich rodičia odchádzajú za prácou do väčších miest. O tie šťastnejšie deti sa starajú starí rodičia, no aj napriek tomu čelia podvýžive, žijú v zničených domoch a nemajú prístup k verejnej doprave. 


Množstvo škôl v týchto oblastiach zatvorili, čo núti deti cestovať do tých vzdialenejších. Tieto problémy prispievajú k tomu, že deti z týchto oblastí nedokončia školu, čo komplikuje situáciu aj krajine, ktorej ubúda možná pracovná sila.

Po zverejnení Fumanovho príbehu sa zvýšil prísun finančných príspevkov pre školu a mládežnícke charitatívne organizácie, doteraz získali v prepočte 270-tisíc eur. Miestne úrady uviedli, že zabezpečia zimné oblečenie pre deti z chudobných oblastí v regióne.

PEKING/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti