MÚMIE SVETA: Európska premiéra originálnej výstavy už čoskoro v Prahe

Unikátna výstava.
Zdroj: JVS Group

Jedná sa o najväčšiu a najucelenejšiu zbierku múmií na svete.

Výstava prináša fascinujúce posolstvo o dávnych kultúrach a civilizáciách. Originálne múmie a ďalšie artefakty boli zapožičané zo svetových múzeí, univerzít, vedeckých organizácií a súkromných zbierok. Výstava nemá svojím rozsahom, historickou a vedeckou hodnotou vo svete obdobu. Jedná sa o najväčšiu a najucelenejšiu zbierku múmií na svete.
Slávnostné otvorenie výstavy už 1.februára na Výstvavisku Praha - Holešovice.

Na viac ako dvetisíc metroch štvorcových sa na Výstavisku Holešovice návštevníci prejdú zaujímavou históriou, ktorá siaha do dávnych vekov datujúcich sa ďaleko pred náš letopočet. Na unikátnej výstave Mumie světa bude možné vzhliadnuť múmie, ktoré zatiaľ neboli nikde a nikdy vystavené. Konkrétne pôjde o múmie z Egypta, Severnej a Južnej Ameriky, ale aj Európy. Každý exponát odhalí svoj vlastný príbeh. "Niektoré z vystavených múmií pochádzajú z vážených rodov, iné zase ponúknu pohľad na prírodne a prirodzene mumifikované osoby. Aj tentokrát ponúkneme návštevníkom veľký audiovizuálny a textový materiál," hovorí o výstave Květa Havelková z usporiadateľskej agentúry JVS Group.

Video z výstavy:


Pohľad na mumifikáciu na území Čiech

Zaujímavým doplnením výstavy bude tiež expozícia venovaná múmiám, ktoré pochádzajú z územia Čiech. Návštevníci budú informovaní o histórii mumifikácie, ale aj aktivitách českých archeológov v Egypte a ďalších krajinách. "Samozrejme, že aj na našom území sa nachádzajú múmie a zďaleka nejde len o tie klasické múmie z Egypta. Máme pripravených mnoho zaujímavých informácií aj o múmiách vzniknutých priamo na území Česka," dopĺňa Květa Havelková.

Výstava svetových parametrov

Usporiadatelia výstavy sľubujú návštevníkom maximálny komfort. Okrem vystavených exponátov dostane každý návštevník zvukové zariadenie "Audio-guide", vďaka ktorému si ku každému exponátu vypočuje doplňujúci výklad. Výstava bude pomyselnou cestou do minulosti, pri ktorej návštevník odhalí príbehy ľudí z mnohých kútov sveta a civilizácií. "Okrem širokej verejnosti na výstavu pozývame tiež školské skupiny, pre ktoré bude platiť špeciálne znížené vstupné," dopĺňa záverom Květa Havelková.

Výstava sa otvára už 1. februára 2018.
Vstupenky na výstavu je možné zakúpiť v predpredaji siete Ticketportal, ale taktiež priamo na mieste. Viac informácií na
mumiesveta.cz.

PRAHA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti