Spoliehali sa na GPS navigáciu, skončili v zamrznutom jazere

Lyžiarske stredisko Jongpčon.
Zdroj: Facebook/MikeCzarny

Vodič nebol v čase nehody pod vplyvom alkoholu alebo drog.

V americkom štáte Vermont došlo ku kurióznej nehode, keď sa vodič požičaného bieleho SUV slepo riadil GPS navigáciou, ktorá ho naviedla až do ľadového jazera. Vozidlo s troma pasažiermi skončilo vo vodnej ploche, ani jeden z nich sa, našťastie, nezranil.

Nemenovaný vodič údajne používal navigáciu, ktorá šoférom vyhľadáva alternatívne trasy, aby sa vyhli dopravným zápcham alebo meračom rýchlosti. V tomto prípade sa to vodičovi nevyplatilo, vďaka navigácii sa z ničoho nič ocitol na rampe pre lode a potom na ľade.

Vozidlo sa najprv po zamrznutom povrchu šmýkalo, potom však ľad praskol a auto sa prepadlo. „Autu z vody trčal iba zadný nárazník," písalo sa v policajnej správe. Privolaný policajt tiež uviedol, že vodič nebol v čase nehody pod vplyvom alkoholu alebo drog.

V oblasti však vtedy husto pršalo a tvorila sa hmla. Pôvodná majiteľka auta nemohla uveriť, čo sa s jej vozidlom stalo. „Moja prvotná reakcia bola, či sú všetci v poriadku. Pokojne sa to mohlo skončiť aj tragédiou," uviedla Tara Guertin pre lokálnu pobočku televízie CBS.

MONTPELIER/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.