Odborník prezradil pár trikov, ako chrániť mobil pri mínusovej teplote

Mário Klein
Zdroj: Azovtsev Maksym/shutterstock.com

A nemusíte mať na ochranu len najnovšie vychytávky.

Nielen ťažký štart motora či zamrznuté vodovodné potrubia. Rekordné mínusové teploty, ktoré posledné týždne padajú aj na našich zemepisných šírkach, trápia aj mobilné telefóny.

Zdá sa vám, že váš mobil nemá dostatočnú výdrž? Častejšie nabíjanie batérie môžu mať na svedomí mínusové stupne. Teploty pod bodom mrazu trápia nielen náš organizmus, ale aj elektroniku. Výnimkou nie sú ani batérie v mobilných telefónoch.

Ak chcete váš telefón dostatočne chrániť, dodržujte odporúčania výrobcu. Pri každom mobilnom telefóne uvádzajú výrobcovia tzv. prevádzkové teploty. Ide o maximálnu hornú a spodnú hranicu, pri ktorej sa môže zariadenie bez akýchkoľvek ťažkostí používať.

Nízke teploty ohrozujú dokonca aj LCD displeje telefónov, v ktorých začnú tuhnúť tekuté kryštáliky a obraz na displeji sa tak deformuje a stráca na kvalite.

Kroky, ako chrániť mobil

IT odborník Ondrej Macko v Teleráne prezradil pár tipov a trikov na to, ako ho zachováte ´pri živote´ aj pri mínusových teplotách.

Uchovávajte mobil pri teplote približne 20 stupňov a nevystavujte ho mrazu.

Ak sa zdržiavate dlhodobo v mínusových teplotách, radšej nechajte telefón doma. Prípadne ho dajte do vrecka a uchovávajte ho v blízkosti svojho tela, kde sa môže ohriať.

Môžete si kúpiť špeciálny obal, ktorý vám mobilný telefón ochráni.

Dobré je zaobstarať si vychytávku - dotykové rukavice, pri ktorých vám v zime pri zaobchádzaní s mobilom nezamrznú prsty.

Ak je poriadna zima a máte normálne rukavice a zvoním vám mobil, Macko názorne ukázal, že hovor môžete prijať aj nosom. Pozrite si to na videu.


BRATISLAVA/Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti