Na Liptove je najdlhšia sánkovačka. Vyskúšal si ju aj náš redaktor

Polícia na mieste činu, kde našli mŕtveho novorodenca.
Zdroj: TV Markíza

Kým sa spustíte musíte hodinu šliapať, ale výnimočne ľudí vyviezol traktor.

Fičať na sánkach dolu kopcom skoro tri kilometre a pritom ešte prejsť aj z okresu do okresu. Tak to sa nedá len tak hocikde. Adrenalín aj zábavu si dnes užili desiatky pretekárov na ceste za Liptovskou Lúžnou pri Ružomberku.

Na asi najdlhšej sánkarskej trati na Slovensku je času na poriadny rozjazd habadej. Tí najodvážnejší idú aj sedemdesiatkou.

Sily treba šetriť na zjazd trate. A tak všetci ochotne vymenili skoro hodinové šliapanie na štart za odvoz na vlečke traktora.

Na nových, či starých, kovových, alebo drevených. Treba si na nich nájsť správnu polohu, potom sa udržať na trati a ešte lepšie aj v dobrej stope.

Najstaršie sánky na pretekoch majú už niekoľko desiatok rokov. No aj tak dosahujú najlepšie časy. „Najviac závisí od tej váhy, minimálne 100 kíl a ako vidíte staré železné klasické sánky," prezradil nám rekordér trate Pavol Kasančí.

Podľa organizátora Štefana Črepa súťažiaci musí mať aj vyvážené sane, lebo niektoré ťahajú doľava doprava, to nie je jednoducho iba to, že si sadnem a púšťam sa. Tvrdí, že si treba regulovať trať tak, aby ste čím najrýchlejšie zišli 2,7 kilometra do cieľa.

No aj tí, čo nelámu rekordy si to na 11. ročníku sánkarských pretekov poriadne užili. Najlepší brali medaily a poháre, no pominulé roky si užili aj iné kuriózne ceny.

Na svahu nakrúcal Mário Kermiet.


LIPTOVSKÁ LÚŽNA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Liptov

Dôležité udalosti