Na Sibíri vylovili z rieky dve tajomné a hrozivo vyzerajúce šťuky

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Aleksander Karpenko

Miestni teraz špekulujú, čo stojí za ich bizarným vzhľadom.

Ruský rybár vylovil z rieky Irtyš na Sibíri ešte minulú jeseň dve tajomne vyzerajúce ryby. Bol zmätený, pretože jedna mala 14 kíl a dva rohy, zatiaľ čo menšia 7 kíl a štyri rohy. Obe ich nazval podvodnými drakmi, informuje Siberian Times.

Miestni obyvatelia teraz špekulujú, čo stojí za ich bizarným vzhľadom. Obávajú sa, že hrozivo vyzerajúce šťuky zmutovali v dôsledku trosiek z kozmických rakiet vypustených v neďalekom Kazachstane alebo ho pripisujú žiareniu a iným znečistením vôd.

"Bol som ohromený úlovkom. Ryby mali rohy ohnuté späť k ich chvostu," uviedol Alexej.

ZDROJ: Facebook/Avdey Ashotov

Už roky existujú obavy z vplyvu raketových častí v regióne Omsk. Expert Arkady Baluškin, šéf laboratória zoologického ústavu ruskej akadémie vied, bol skeptický voči znečisteniu ako hlavnej príčine. "Akákoľvek zmena, ktorá sa deje pod vplyvom chemických látok alebo ožarovania, nevedie k takým novým formáciám," povedal.

"Šťuka by stále zostala šťukou. Môže sa vyvinúť nádor alebo edém, čo sú typické choroby pre tieto druhy. Ale nemala by mať žiadne rohy. Aby som potvrdil, že ide o šťuku s rohmi a nie o inú rybu, musel by som ju sám vidieť," dodal.

Ďalšie tvrdenie je, že by rybám narástli kožné rohy, ktoré sa zriedkavo vyvíjajú aj na ľuďoch. Alexej ich zjedol, napriek varovaniu, že môžu byť potenciálne jedovaté. Hlavy si usušil a vystavil ich v garáži.

SIBÍR/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.