Pobavia vás aj prinútia sa zamyslieť. Toto sú reklamy zo Super Bowlu, ktoré bodovali

Kapitán Tampy Vincent Lecavalier (vpravo) na archívnej snímke.
Zdroj: YouTube/Zodiac

Aj tento rok sa v reklamných spotoch objavilo množstvo známych tvári a nechýbali ani špeciálne efekty.

Víťaza tohtoročného finále ligy amerického futbalu NFL už poznáme, hráči Philadelphie Eagles získali svoj prvý titul. Super Bowl už však dávno nie je len o športe, ale aj o reklamách.

S obrovským diváckym publikom - tento rok si športovú udalosť roka malo naladiť viac ako 100 miliónov Američanov - sú reklamy čoraz drahšie.

Ako uviedol Sports Illustrated, televízna stanica NBC za 30 sekundový spot zaplatila 5 miliónov dolárov. V tejto sume však napríklad nie sú zarátané náklady na jeho výrobu.

Aj tento rok sa totiž v reklamných spotoch objavilo množstvo známych tvári a nechýbali ani špeciálne efekty. Magazín Time zostavil zoznam reklám, ktoré v reklamných prestávkach bodovali najviac.

Najlepšie kameo

V Amazon reklame sa objavil aj jeho riaditeľ Jeff Bezos. Okrem neho si krátku úlohu strihli aj hviezdy ako kuchár Gordon Ramsey, raperka Cardi B, herec Anthony Hopkins či herečka Rebel Wilson.

Najlepšia reklama v reklame

Herec David Harbour zo seriálu Stranger Things sa objavil v minútovom spote, ktorý v sebe obsahoval niekoľko mini reklám na auto, pivo či diamanty. V každej z nich však diváka upozornil, že ide o reklamu na prací prášok.

Najlepšie porušenie tradície

Budweiser sa tento rok vyhol reklame na pivo a výrobou plechoviek s pitnou vodou poukázal na prírodné katastrofy, ktoré tento rok postihli niektoré časti sveta.

Najlepšia nevydarená záchrana

Herečka Melissa McCarthy bola v reklame na Kiu odhodlaná zachraňovať veľryby či stromy. A takto to dopadlo.

Najlepší hlúpy vtip

Spoločnosť vyrábajúca osviežovače vzduchu promovala svoje produkty na mužovi, ktorý ako jediný na svete za sebou nenecháva zápach po vykonaní potreby na toalete.

Najlepšie načasovanie

Lexus a Marvel sa spojili a vytvorili reklamu, ktoré vám navodí pocit, že Čierny panter šoféruje 2018 Lexus LS 500 F Sport. Luxusné auto bude dostupné tento rok, rovnako film spoločnosti Marvel Čierny panter.

Najlepšie posolstvo

Coca Cola tento rok počas Super Bowlu prostredníctvom svojej reklamy propagovala diverzitu. Všetci sme jedineční a cola je tu pre každého - pre neho, pre ňu, pre mňa aj pre nich.

Najlepší Touchdown

V reklame pre NFL Odel Beckham Jr. a Eli Manning z New York Giants predviedli svoje najlepšie pohyby počas tréningu za ikonickej hudby z Hriešneho tanca.

Známi herci robiaci divné veci

Danny DeVitto sa pýtal ľudí na ulici, či ho chcú zjesť. David Schwimmer z Priateľov strieľal z úst bielu žiaru.

Najlepšia pieseň o ľade a ohni

Herec Peter Dinklage z Hry o tróny a Morgan Freeman sa stretli v rapovom dueli, každý z nich propaguje svoj produkt - ohnivé čipsy Doritos a ľadový nápoj Mountain Dew.

Reklama vyzerajúca ako trailer na film

Najznámejšie austrálske hviezdy vytvorili reklamu, ktorá vyzerá skôr ako film. V skutočnosti ide o promovanie turizmu u protinožcov. Účinkujú Russel Crowe, Hugh Jackam, Margot Robbie či Liam Hemsworth.

NEW YORK/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reklama

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.