Vo vlaku si zabudla kabelku s tisíckami dolárov, neprišla o ne vďaka dobrému samaritánovi

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/7 News Sydney

Žena si myslela, že peniaze už v živote neuvidí.

Dôchodkyňa En Huynh (72) bola na ceste do pohrebnej služby, aby zaplatila dlh za pomník svojho zosnulého manžela, keď si pri vystupovaní z prímestského vlaku neďaleko austrálskeho Sydney v rannej špičke neuvedomila, že si kabelku zabudla vo vozni.

Spolu s ňou tak náhle prišla nielen o doklady, ale aj o 6-tisíc dolárov, ktoré si na tento účel šetrila takmer rok. Žena si myslela, že peniaze už v živote neuvidí, no prekvapil ju dobrý samaritán Adem Gashi. 

Muž cestoval v pondelok ráno z mesta Liverpool do Fairfieldu, keď si všimol ženu z vlaku vystupovať bez kabelky. Ako uviedol pre spravodajský portál 7 News, už v tej chvíli sa rozhodol, že sa penzistke pokúsi kabelku vrátiť.

Keď sa doma pomocou dokladov v peňaženke snažil zistiť jej adresu, až vtedy si všimol aj obrovskú sumu peňazí. Vtedy pochopil, že ju žena bude potrebovať oveľa viac, ako si spočiatku myslel.

Dôchodkyňa bola z Ademovho skutku spočiatku vykoľajená, no ako neskôr uviedla, s mužom a jeho rodinou plánuje určite ostať v kontakte.

SYDNEY/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Strata

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.