Nad Benátkami lietal anjel. Tradičná postava karnevalu ohúrila turistov

Benátsky karneval patrí medzi najstaršie na svete. Je obdobím zábavy a dôležitú úlohu pri ňom zohrávajú masky, ktoré sú zárukou anonymity.

Nad Benátkami lietal anjel. Tradičná postava najznámejšieho európskeho karnevalu ohúrila účastníkov aj turistov, keď sa spustila z najvyššej miestnej veže priamo na námestie svätého Marka. Nadšení diváci v maskách od výmyslu sveta sa nevedeli na anjela vynadívať.

Všetky pohľady smerovali na Zvonicu svätého Marka odkiaľ vzlietol Anjel. Ženská postava pomaly preletela nad publikom až k dóžovi a jeho suite, ktorí čakali na pódiu na námestí.

Let Anjela patrí k vrcholom benátskeho karnevalu. Tento ľudový sviatok sa končí vždy pred Popolcovou stredou, ktorou sa začína 40-dňový pôst pred Veľkou nocou.

Benátsky karneval patrí medzi najstaršie na svete. Je obdobím zábavy a dôležitú úlohu pri ňom zohrávajú masky, ktoré sú zárukou anonymity.

Okrem zábavy miestnych obyvateľov, ktorí sa obliekajú do neuveriteľných kostýmov, konajú sa počas karnevalu aj slávnostné sprievody pripomínajúce históriu Benátok. Mestom zaľúbencov pochodujú zástupcovia všetkých stavov, cechov, vojaci, princezné a všade sú prítomní aj muzikanti.

Centrom diania je Námestie svätého Marka, ktoré najmä vo večerných hodinách ožíva rôznymi divadelnými predstaveniami.BENÁTKY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Karneval

Dôležité udalosti