Hodina pravdy pre Muska. Najsilnejšia raketa súčasnosti štartuje už v utorok večer

Prestrelka v Colorado Springs.
Zdroj: Profimedia.sk

Elon Musk prostredníctvom spoločnosti SpaceX plánuje uskutočniť v roku 2022 misiu na Mars.

Cesta na Mars je opäť reálnejšia. V Kennedyho vesmírnom centre na Floride vrcholia prípravy na utorňajší premiérový štart (cca 19:30) raketového nosiča Falcon Heavy, ktorý vyrobila spoločnosť SpaceX.

Ako už dávnejšie oznámil majiteľ firmy miliardár Elon Musk, jediným nákladom v súčasnosti najsilnejšieho raketového nosiča, bude elektromobil Tesla Roadster. V aute bude sedieť postava Starman z rovnomenného filmu, ktorú stvárnil David Bowie a počas letu bude v aute hrať jeho skladba Space Oddity.

Zdroj: Profimedia.sk

Pokiaľ bude štart úspešný, Tesla by mala obiehať po dráhe okolo Slnka v rovnakej vzdialenosti ako Mars. Práve samotný štart rakety bude podľa Muska najproblematickejšou časťou misie. Živý prenos je naplánovaný na utorok 19.30 h a budete môcť sledovať TU.

Počítačová simulácia misie:


Akonáhle bude Falcon Heavy v prevádzke, bude schopný dopraviť na nízku obežnú dráhu až 64-tonový náklad. Ťažkou úlohou pre riadiace stredisko bude aj bezpečný návrat všetkých troch prvých stupňov nosnej raketý, ktoré sú navrhnuté na opakované použitie.

Elon Musk prostredníctvom spoločnosti SpaceX plánuje uskutočniť v roku 2022 misiu na Mars. Jeho hlavným cieľom je kolonizácia Marsu, ktorú považuje za záložný plán pre prežitie ľudskej rasy.

CAPE CANAVERAL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Falcon

Dôležité udalosti