Druhý ročník HÝBSA Slovensko sa oficiálne začal

Anastasia Kuzminová na trati stíhacích pretekov na 10 km na ZOH 2018 v Pjongčangu.
Zdroj: TV Markíza

Zapojiť sa môžu rodiny z celého Slovenska.

V Teleráne sa v pondelok 12. februára 2018 oficiálne odštartoval druhý ročník mimoriadne úspešného projektu HÝBSA Slovensko. Generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele prestrihol štartovaciu pásku a do projektu sa opäť môžu zapojiť rodiny z celého Slovenska.

V rannom vysielaní nechýbala ani predsedníčka Správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská a Peter Pukalovič zo spoločnosti Be Cool, ktorí sa na projekte HÝBSA Slovensko spolupodieľajú.

Zdroj: TV Markíza

Obaja opäť vyzdvihli veľmi dôležitú myšlienku podpory správnej životosprávy nielen u detí. Projekt HÝBSA Slovensko však zase podporí aj tých, ktorí to naozaj potrebujú.

„Výťažok rozdelíme rovným dielom a podporíme nemocnice v mestách, do ktorých prídeme s projektom HÝBSA Slovensko. Všetci môžu pomôcť tým, že sa zapoja a zaregistrujú," povedala Marianna Trnavská.

„Spoločnosť BILLA vníma projekt HÝBSA Slovensko ako dlhodobý, preto sme sa rozhodli posilniť našu podporu v druhom ročníku a to z pozície generálneho partnera. Silným impulzom pre nás bol veľký záujem širokej verejnosti o zapojenie sa do športových aktivít, ako aj o školu zdravého varenia od ambasádorky zdravej stravy Mirky Luberdovej,“ dodáva Denisa Pernicová, marketingová riaditeľka BILLA Slovensko.

Čo ďalšie máme pri vás pripravené, si pozrite vo videu a nezabudnite - HÝBSA Slovensko!


Program HÝBSA Slovensko

Aj v roku 2018 sa televízia Markíza bude snažiť šíriť myšlienku potreby zdravého životného štýlu do rodín, miest, škôlok a škôl. Prvý mesiac sa bude niesť opäť v znamení dôležitej edukácie s odbornými garantmi projektu (pondelky) a inšpirácií zdravých dobrôt na tanieri od Mirky Luberdovej (piatky).

Neskôr pribudne Hýbsa rozvička, kde tréneri zábavnou formou naučia deti pri televíznej obrazovke základne cviky hodiace sa na každé ráno. Súčasťou úvodnej fázy v Teleráne budú aj dve reportáže z Mini Hýbsa days, ktoré sa v závere minulého roku uskutočnili v dvoch vybraných materských školách.

Z celodenných športovo-zábavných podujatí Hýbsa days, ktoré sa uskutočnia v období apríl - jún v piatich mestách na Slovensku, prinesie Teleráno komplexné reportáže.

Po letných prázdninách sa projekt Hýbsa Slovensko presunie zo športovísk do škôl, pokúsi sa rozhýbať žiakov počas prestávok. Teleráno bude pri tom buď formou živých vstupov, alebo reportáží z akcií. Novinkou sú zimné Hýbsa days, naplánované na jar 2019.

Hýbsa days je projekt zameraný na zdravý životný štýl. Deti, ktoré si zašportujú, urobia niečo dobré nielen pre seba, ale štartovným prispejú na zlepšenie podmienok detskej kliniky v meste podujatia.

Zároveň sú v hre o nový automobil Dacia Duster.

Disciplíny Hýbsa days: Hýbsa run, Hýbsa bike, Hýbsa power, Hýbsa family. Štartovné je 5 eur, pri účasti v troch získa dieťa grátis štartovné v štafete pre rodinu.

Ambasádormi projektu sú moderátori Telerána Lenka Šóošová a Roman Juraško či Gizka Oňová.

„Aj v roku 2018 sa televízia Markíza bude snažiť šíriť myšlienku zdravého životného štýlu.V dnešnej dobe je čoraz viac detí, ktorým pohyb veľa nehovorí. Pol dňa sedia v škole, na chrbte vláčia ťažké tašky, nuž a doma neskôr trávia voľný čas najradšej nad telefónom či pri počítači. Výsledkom je okrem iného vzrastajúci počet obéznych detí, detská agresivita a množstvo iných problémov. Aj preto by sme sa mali čo najviac usilovať svojim deťom zakomponovať do života pohyb. Vlani sme vďaka Hýbsa Slovensko rozhýbali tisíce detí a verím, že v tomto ročníku ich bude ešte viac," povedala koordinátorka projektu Mirka Lisá.

Televízia Markíza prináša Hýbsa Slovensko v spolupráci agentúrou BeCool a Sport Kids Academy. Generálnym partnerom projektu je Billa, hlavným partnerom Dacia a partnermi Veselý očná klinika a CK Satur.


BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hýbsa slovensko

Dôležité udalosti