Prezliekol sa za bezdomovca a chcel sa najesť v reštaurácii: Sociálny experiment ukázal krutú realitu

Známy YouTuber predviedol, ako sa ľudia správajú k ostatným, keď ide o vzhľad.
Zdroj: YouTube/CobyPersin

Obeťou pokusu bol pracovník jednej z floridských reštaurácií.

Hviezda YouTubu Coby Persin si vyskúšal sociálny experiment na zamestnancovi jednej z floridských reštaurácií.

V pokuse dokázať, že ľudia prispôsobujú správanie k ostatným na základe ich vzhľadu, sa 23-ročný mladík prezliekol do starých a ošarpaných šiat a s čiernym vrecom na odpad poprosil pracovníka prevádzky, či by ho mohol s kamarátom Ronaldom usadiť pri jednom z voľných stolov.

Slušne sa takisto spýtal, či by sa mohol pozrieť na jedálny lístok. Zamestnanec ho však do zariadenia nevpustil. „Je mi to ľúto, pane. Mám pocit, že naša prevádzka je pre vás príliš drahá," citoval ho Mail Online.

Coby však dal mužovi ešte jednu šancu a opäť sa spýtal, či si môže pozrieť menu. Jeho odpoveď však bola opäť záporná. Aj napriek tomu, že sa ho YouTuber snažil presvedčiť, že má peniaze, muža to neobmäkčilo a poslal ho radšej do neďalekého rýchleho občerstvenia.

Coby v tej chvíli vytiahol mobil s tým, že ide zavolať kamarátovi Ronaldovi, keď ho pracovník reštaurácie požiadal, aby šiel telefonovať na chodník. Vtedy pred prevádzku prišiel biely Rolls Royce, ktorý šoféroval Cobyho kamarát Ronadlo, podal mu kufrík s peniazmi a ten ukázal nepríjemnému čašníkovi.

„Povedal som vám, že mám peniaze. Je šialené, že súdite ľudí podľa toho, ako vyzerajú. Mohol by som túto reštauráciu kúpiť, len preto, aby som vás vyhodil," povedal mu Coby.

Kamaráti sa potom vybrali do steak houseu o pár metrov ďalej a pracovníka reštaurácie na mieste nechali stáť zahanbeného a bez slov.

MIAMI/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti