Pohyb a mozog idú ruka v ruke. Kondičný tréner radí, ako často by sa mali hýbať školáci

podľa kondičného trénera mali deti hýbať aspoň 20 minút denne. Najmä tie školopovinné.
Zdroj: TV Markíza

Druhý ročník projektu HÝBSA Slovensko chce rozhýbať celé rodiny.

To, že sa športom u detí zlepšujú fyzické schopnosti je známe. Menej sa však hovorí o tom, že pohybová aktivita pozitívne vplýva aj na tú mozgovú. Ak sú vaše deti v škole nesústredené a majú problém rýchlo a správne sa rozhodovať, naordinujte im pohyb.

Pohyb a mozog idú ruka v ruke: „Vplyvom športu sa vyplavujú látky, ktoré zodpovedajú za rast mozgových buniek, aj nervových. Mení sa schopnosť mozgu meniť väzby, to znamená, že deti rýchlejšie reagujú na podnety. Pohybom sa deti učia rýchlo rozhodovať, trénujú sa kognitívne schopnosti. Rozvíja sa hipokampus, časť mozgu, ktorá zodpovedá za pamäť a učenie," vysvetlil Michal Jeleň, odborný garant HÝBSA.

Preto by sa podľa kondičného trénera mali deti hýbať aspoň 20 minút denne. Najmä tie školopovinné. Z dlhodobého hľadiska by sa malo vaše dieťa hýbať aspoň štyrikrát do týždňa aspoň hodinu.

„Je lepšie robiť to častejšie a pravidelnejšie. Pomôže im to jednoduchšie riešiť veci v škole. Lepšie učenie, sústredenie, zapamätanie si textov, učenie cudzích jazykov," hovorí Tibor Mišutka, odborný garant HÝBSA.

Aj preto Televízia Markíza odštartovala už druhý ročník projektu HÝBSA Slovensko. Chce rozhýbať celé rodiny. Už od apríla sa postupne v piatich mestách- Prešove, Zvolene, Bratislave, Poprade a v Žiline, uskutočnia športovo-zábavné dni HÝBSA days, kde sú pozvané všetky rodiny s deťmi.

Peniaze z registrácie budeme zbierať a následne ich venujeme tam, kde to bude potrebné.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hýbsa days

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.