Obľúbený Papagáj Aroš dostal partnerku. Spája ich spoločná záľuba

Papagáj Aroš a jeho partnerka.
Zdroj: TV Markíza

Samček ary arakangy prišiel do Košickej zoo z Ostravy. Teraz, aby mu nebolo smutno, dostal partnerku z Francúzska.

Aj zvieratá chcú prežívať lásku. Problém ale je ak samček nevie nikde nájsť samičku. V košickej zoo obľúbenému papagájovi Arošovi priviezli po roku hľadania samičku a zdá sa, že láska sa práve rodí.

Samček ary arakangy prišiel do Košickej zoo z Ostravy. Na Slovensku je už rok. Zvykol si u nás veľmi dobre a hneď sa stal atrakciou aj pre návštevníkov ale aj medzi ošetrovateľmi.

A to aj preto, že ak má náladu niečo povie. Jeho obľúbeným slovom je pozdrav "Čau". Aby ale nebol jediný a aby mu nebolo smutno, pracovníci zoo mu hľadali partnerku.

„V týchto dňoch sme do Košickej zoo priviezli mladú, takmer ročnú samicu Ari arakangy. Pochádza z Francúzska zo zoologickej záhrady v Lille," hovorí Patrik Pastorek, vedúci zoologického oddelenia.

Už teraz majú s Arošom spoločnú záľubu, kúpanie. Postupne ich naučia žiť spolu. Ak by ich dali hneď do klietky mohlo by to skončiť zle. Momentálne sa zoznamujú cez pletivo.

Samček k samičke keď chodí na pravidelné návštevy a aj sa pekne pozdraví. Jej slovám veľmi nerozumie, mrmle si niečo vo Francúžštine.

Posledné dni ho od samičky museli odháňať metlou. Ak sa táto láska rozhorí u papagájov je to na celý život.
KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Papagáj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.