Prvú podmorskú reštauráciu v Európe otvoria už budúci rok. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Vnútri reštaurácie budú mať návštevníci takýto výhľad na morský život.
Zdroj: Profimedia.sk

Reštaurácia sa bude nachádzať päť metrov pod hladinou.

Na juhu Nórska, v regióne Lindesnes, si návštevníci už čoskoro budú môcť užiť gastronomický zážitok v unikátnom prostredí. Začiatkom roka 2019 tam plánujú otvoriť prvú podmorskú reštauráciu v Európe.

Bude sa volať „Under" (Pod), stojí za ňou nórska architektonická firma Snøhetta, ktorá je známa svojou prácou na budove nórskej opery či bibliotéky v egyptskej Alexandrii. Toto bude ich prvý podmorský projekt, napísala CNN.

Zdroj: Profimedia.sk

Reštaurácia sa bude nachádzať päť metrov pod hladinou a bude súčasťou morského prostredia, na chuť si v nej prídu najmä milovníci morských plodov. Reštaurácia bude vďaka svojim pevným múrom odolná voči akýmkoľvek nepriaznivým morským podmienkam a návštevníci budú môcť cez obrovské 10-metrov presklené okno sledovať morský život navôkol.

„Jednou z výhod tejto budovy je to, ako spája prírodu s pevninou. Veľmi bezpečne sa môžete dostať zhora až na úplné morské dno a zažiť niečo, čo sa bežne nepodarí hocikomu," vysvetlil hlavný architekt na projekte Rune Grasdal. 

Zdroj: Profimedia.sk

Reštaurácia bude mať tri poschodia a kapacitu sto ľudí. Podľa Grasdala je veľmi dôležité, aby sa tam návštevníci cítili bezpečne a nepôsobilo to na nich klaustrofobicky. Preto pri tvorení využili prírodné materiály, ako napríklad dubové drevo či dobré nasvietenie.

Mimo otváracích hodín bude priestor slúžiť aj ako výskumné stredisko pre morskú biológiu.

OSLO/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pod vodou

Dôležité udalosti