Rozdali Oscarov leteckej dopravy. Pozrite si rebríček najlepších letísk na svete

Changi Airport Singapur.
Zdroj: Profimedia.sk

Víťazné letisko cenu získalo už šiestykrát po sebe.

Spoločnosť Skytrax aj tento rok zostavila rebríček najlepších letísk a odovzdala cenu tomu na vrchole. V takzvanej ankete Skytrax World Airport Awards už po šiesty raz zvíťazilo singapurské letisko Changi.

„Úspech v tejto ankete šiestykrát v rade je skvelým úspechom pre Changi letisko. Toto ocenenie znova ukazuje jeho popularitu v medzinárodnej leteckej doprave," uviedol šéf britskej firmy Skytrax Edward Plaisted.

Ceny, ktoré sa dajú považovať za Oscarov v leteckom priemysle, sa odovzdávali v stredu (21.3.) vo švédskom Štokholme. Changi letisko v roku 2017 vybavilo približne 60 miliónov cestujúcich z takmer 100 krajín, týždenne má 5-tisíc príchodov a odchodov.

Na letisku sa nachádzajú dve kiná v prevádzke 24/7 ponúkajúce bezplatné premietania najnovších filmov, bazén na streche a záhradu plnú slnečníc. Letisku toto ocenenie získalo dokopy už deväťkrát.

V celkovom stomiestnom rebríčku bolo napriek neprekvapivému prvému miestu niekoľko iných prekvapení. Najväčší skok zaznamenalo rímske letisko Fiumicino, ktoré sa zo 158. miesta vyšplhalo na 87.

Firma letiskám takisto udelila aj špecifickejšie ocenenia, napríklad titul najčistejšie letiska získalo tokijské medzinárodné letisko, juhokórejské Incheon ocenili za najlepší personál.

Celý stomiestny rebríček si môžete pozrieť TU.


LONDÝN/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rebríček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.