Módna návrhárka vyrába špeciálne torty, jej zákazníkmi sú šejkovia aj celebrity

Autorka nezvyčajných tôrt Debbie Winghamová.
Zdroj: TV Markíza

Prvá torta Debbie Winghamovej sa do histórie zapísala ako najdrahšia na svete.

Svojho času ju preslávili najdrahšie šaty sveta. Britská návrhárka sa však náhle z módneho biznisu vytratila. Dnes vyrába torty a opäť nie hocijaké. V prípade záujmu by ste si pri nich museli siahnuť poriadne hlboko do vrecka.

"Moja kariéra sa začala už pred rokmi, no ľudia ma, zdá sa, začali evidovať iba pred piatimi rokmi. Vtedy som vyrobila najdrahšie šaty na svete," uviedla Debbie Winghamová.

Róba zdobená čiernymi diamantmi za vyše 3 milióny eur rozdelila v tom čase spoločnosť na dva tábory. Časť ľudí Debbie Winghamovej skladala poklony, iní hovorili, že nebyť diamantov, šaty by neboli ničím výnimočné.

Podobné reakcie ju neobchádzajú ani po tom, čo z módneho biznisu presedlala na torty. Už prvá torta Debbie Winghamovej sa do histórie zapísala ako najdrahšia na svete. Vyrobila ju pre dcéru šejka zo Spojených arabských emirátov pri príležitosti oslavy jej narodenín a zásnub.

Dvojmetrové predvádzacie mólo s divákmi a modelkami zdobilo 4-tisíc pravých diamantov. Len hodnota tých diamantov presiahla 48 a pol milióna libier," uviedla.

V arabskom svete vzniklo aj jej ďalšie dielo. Svadobná torta, ktorá pripomína skutočnú nevestu v hodnote milión dolárov. Vytvorila aj tortu v životnej veľkosti, ktorá nie náhodou pripomína Kim Kardashian.

Winghamová sa rada hrdí zoznamom svojich klientov medzi ktorými je napríklad Justin Bieber či rapper Drake. S blížiacou sa kráľovskou svadbou niektorí špekulujú, či na ceste nie je aj objednávka z Buckinghamu.


LONDÝN/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Módna návrhárka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.