Takto to vyzerá na veľtrhu, ktorý ponúka najluxusnejšie náramkové hodinky

Hodinky za šesť miliónov dolárov.
Zdroj: TV Markíza

Vystavované kusy majú cenovku rádovo v státisícoch dolárov.

Pre väčšinu ľudí sú absolútne nedostupné, na veľtrhu Basel-World vo Švajčiarsku sú však na každom kroku. Luxusné a extrémne drahé náramkové hodinky. Nejde však len o luxus a cenu, ale aj o nové technológie a svedomie. Práve na to sa odvolávajú výrobcovia.

Zlato a drahé kamene, ktoré používajú na ich výrobu, sú totiž z potvrdených zdrojov a nepochádzajú z krajín, kde je ich ťažba poznačená neľudskými podmienkami a čiernym obchodom.

Spoločnostiam, ktoré sa venujú výrobe tradičných luxusných hodiniek, tvrdo konkurujú populárne smart-hodinky. Nie je to však na škodu.

„Smart hodinky vlastne promujú tie mechanické, pretože ľudia si po čase uvedomia ich skutočnú hodnotu. Či už po týždni, alebo po rokoch, je tak šanca, že sa vrátia k tým klasickým. Oveľa ťažšie je presvedčiť toho, kto hodinky nikdy nenosil," uviedol riaditeľ spoločnosti Tag Heuer Jean-Claude Biver.

Niektoré spoločnosti dokázali skĺbiť tradíciu a moderné technológie a vytvorili hybridné hodinky. Vyzerajú ako klasika, ale nájdete v nich bluetooth a môžete ich spárovať so svojím telefónom, merať si tep, počúvať hudbu či určovať svoju presnú polohu.

Vystavované kusy majú cenovku rádovo v státisícoch dolárov. To je však stále nič - oproti týmto od firmy Jacob, ktoré stoja rovných 6 miliónov dolárov.


BAZILEJ/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hodinky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.