Historicky prvý rekord na Slovensku v šialených kúskoch na motorke: Takto to vyzeralo

Akrobacia na motorke.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Rekordérom je Zdenko Rybár.

Jazdná akrobacia alebo inak povedané šialené kúsky na motorke. Jeden z najlepších slovenských motorkárskych kaskadérov sa v Nitre pokúsil o vytvorenie slovenského rekordu v jazde na motorke do kruhu, bez držania rukami. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Krátka rozcvička, pár nevydarených pokusov a je to tu. Nový slovenský rekord. Zdenko Rybár sa na svojej motorke otočil do kruhu bez držania rukami 20-krát.

„Bežne sa mi začala točiť hlava pri 15. kole, teraz sa mi až tak netočila hlava, pretože som bol veľmi sústredený na to, aby sa mi to konečne podarilo, lebo ten vietor mi robil veľké problémy," povedal Zdenko.

Je to historicky prvý takýto rekord, to znamená že je ustanovujúci. „Stuntriding je určite zaujímavá pútavá vec pre mnohých mladých ľudí, určite by to radi vyskúšali na svojich motorkách, ale jednoznačne neodporúčame niečo takéto robiť na cestách, je to samozrejme nelegálne, my to praktikujeme na uzavretých súkromných objektoch," hovoril WOoDY z MotoTV.

Motorka musí byť na takú jazdu špeciálne upravená. Stuntriding - teda jazdná akrobatika - nie je oficiálna moto disciplína, ale vo svete má veľa fanúšikov.


NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Motocykle

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.