Brit (23) má prácu snov a fantastický plat k tomu

Jacob Riglin má prácu snov
Jacob Riglin má prácu snov Zdroj: Profimedia.sk

Jeho „koníček" z detstva ho teraz živý.

Fotograf na voľnej nohe má prácu snov. Cestuje po svete, navštívil už cez 60 krajín, robí úžasné fotografie a dostáva plat, o ktorom môže nejeden Slovák iba snívať. Ide totiž o šesťmiestnu sumu.

Mladík Jacob Riglin (23) z Londýna začal fotografovať ešte ako 16-ročný študent. Táto záľuba sa stala jeho živobytím. Dnes robí fantastické snímky, zachytáva úžasné miesta z celého sveta v mene známych firiem ako Amazon alebo BMW. Jeho prácu sleduje vyše 690-tisíc ľudí na Instagrame, uviedol Daily Mail. 

Na niektorých fotografiách pózuje Jacob aj so svojou priateľkou Hayley Vincentovou. Vidieť ich môžete pri Eiffelovej veži v Paríži, pri monumente Tádž Mahal v Indii alebo v helikoptére nad New Yorkom.

„Keď som bol ešte študent, väčšinu voľného času som trávil v uliciach Londýna a fotil som. Doma som potom hodiny študoval kanáli na YouTube o editovaní a retušovaní fotografií," prezradil Jacob svoje začiatky. Údajne pred tým pracoval aj v obchode s bicyklami, v supermarkete alebo v reklamnej agentúre.

„Dostáva sa mi pozitívna spätná reakcia od fanúšikov a ľudí, čo sledujú moju prácu. Mojím cieľom je inšpirovať ľudí mojimi fotografiami, sú farebné, odvážne a oslavujú svet," uviedol.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.