Väčšiu fanúšičku britskej kráľovskej rodiny ste ešte nevideli

Donna Wernerová je obrovská fanúšička britskej kráľovskej rodiny
Donna Wernerová je obrovská fanúšička britskej kráľovskej rodiny Zdroj: Reuters

Pred svadbou princa Harryho a Američanky Meghan Markle plánuje tri dni stanovať pred kaplnkou.

Britská kráľovská rodina je veľmi populárna a obľúbená po celom svete. Nájdu sa však aj takí fanúšikovia, ktorí sú ochotní kvôli nim precestovať tisícky kilometrov a stráviť tri dni na ulici v ružovom stane v tvare zámku.

Presne 19. mája sa uskutoční ďalšia svadba v britskej monarchii. Princ Harry povie svoje „áno" krásnej americkej herečke s afroamerickými koreňmi Meghan Markle. Obrad sa uskutoční v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor vo Veľkej Británii. Bude to veľká udalosť, na ktorú sa prídu pozrieť tisícky ľudí.

Medzi nimi nebude chýbať ani Donna Wernerová (66) z amerického mesta New Fairfield v Connenticute. Je to jedna z najväčších fanúšičiek anglickej kráľovskej rodiny. Zbiera o nich rôzne suveníry, v obývačke má ich fotografie a nechýba jej zrejme ani jedna knižná publikácia o britskej monarchii. Doslova ich miluje.

Na vlastné oči chce vidieť princa Harryho a jeho snúbenicu v svadobných šatách. Sníva o tom, že si ju všimnú a usmejú sa na ňu. Preto neváha preletieť celý oceán a stráviť pred kaplnkou tri dni pred svadbou v ružovom stane v tvare zámku.

Už má pripravený aj „outfit", ktorým chce mladý kráľovský pár zaujať. Na hlave bude mať korunku a oblečené bude mať tričko na mieru s nápisom „Nevesta v zálohe".

„Králi, kráľovné, hrady a zámky, šperky a fascinujúce večierky. Je to ako rozprávka," prezradila Donna, čo ju najviac fascinuje na kráľovskej rodine. Zaujíma sa o všetko, čo sa okolo nich deje.

Jej najväčším doterajším zážitkom bolo vidieť naživo kráľovnú Alžbetu II. Pri príležitosti jej 90. narodenín. „Pozerala sa priamo na mňa a pokývala hlavou. Bola som vo vytržení," spomína Donna. Jej najväčším snom je podať si s kráľovnou ruku.

Rodina jej vášeň toleruje. Jej dcéra má dokonca druhé meno Elizabeth a syn zase Spencer. „Je to záľuba, nie posadnutosť... Dobre, možno taká malá posadnutosť," prezradila so smiechom pre agentúru Reuters.


LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Monarchia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.