Pozrite sa, ako to funguje v meste bez zločinu, nezamestnanosti a s bývaním zadarmo

Cesta smerom do mesta Leinster.
Zdroj: Instagram/c.eon

V meste Leinster žije približne 500 obyvateľov, podmienkou však je, že musia pracovať pre firmu BHP, giganta v baníckom priemysle.

Zelené ulice, žiaden zločin či nezamestnanosť a bývanie zadarmo. Presne také je austrálske mesto Leinster severovýchodne od Perthu v Západnej Austrálii.

Žije v ňom približne 500 obyvateľov, podmienkou však je, že musia pracovať pre firmu BHP, giganta v baníckom priemysle.

Spoločnosť im iba tak poskytne ubytovanie, posilňovňu či kúpalisko zdarma. 

Zdroj: Instagram/_mattchristie_

Daily Mail Australia oslovil manželský pár, ktorý sa do mesta prisťahoval pred rokom. Crystal Drinkwater (34) a Tyson Whillas (28) pracujú v baniach a tvrdia, že život v mestečku aj napriek zjavným výhodám nie je „bezplatnou jazdou."

„Ľudia tu pracujú bez prestávky. Sme izolovaní, ľudia obetovali veľa, aby tu pracovali. Práve to všetkých spojilo. Atmosféra v našej malej komunite je úžasná," povedala Crystal.

Dvojica sa sem prisťahovala z prímorského mesta Port Lincoln, na prašné cesty vo vnútrozemí si podľa vlastných slov museli zvykať. 

Zdroj: Instagram/tevans8

„Obyvatelia sa stanú vašou rodinou. Do mesta prichádzate po červenej zaprášenej ceste, akonáhle však vojdete do Leinsteru, prekvapí vás zeleň. Palmy lemujú chodníky cestou na autobusovú zastávku, je to skvelé," vysvetlila.

Šéf policajtov seržant Paul Vargas hovoril aj o zločine, ktorý je tu v porovnaní so susediacimi regiónmi extrémne nízky. 

Zdroj: Instagram/evanwilliamsisthename

„Všetci sa tu starajú o každého. Je tu veľmi silný vzájomný vzťah medzi zamestnanosťou a zločinom - všetci tu sú, aby pracovali," uviedol Vargas.

LEINSTER/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme život

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.