To ste ešte nevideli: Hríb o veľkosti dáždnika

V Číne našli hríb o veľkosti dáždnika
V Číne našli hríb o veľkosti dáždnika Zdroj: ENEX

Našli ho v horách v Číne.

Huba Reishi (Ganoderma lucidum - Lesklokôrovka obyčajná) je známa aj ako „hríb nesmrteľnosti". Poznajú ju najmä v Ázii. Využívajú ju hlavne v čínskej a japonskej kultúre pre jej neobyčajné vlastnosti a schopnosť harmonizovať činnosť orgánov.

Dokáže dorásť do väčších rozmerov, ale takýto veľký hríb zrejme ešte nikto nikdy nenašiel. V čínskych horách našli túto hubu o veľkosti dáždnika. Vážila až 4,2 kilogramov a v priemere mala 80 centimetrov, uviedla agentúra ENEX.

„Mám už 75 rokov, ale ešte nikdy som nevidela hubu reishi tak veľkú. Počula som o veľkých hríboch od starších ľudí, keď som bola malá, ale nikdy som taký veľký nevidela," uviedla dedinčanka Chen Lanfei z provincie Guizhou.

Tieto hríby sa vyskytujú najmä v juhozápadnej Číne. Rastú prevažne na odumretých slivkových stromoch alebo pňoch. Ich vzácnosť umocňuje fakt, že na 10 000 stromoch sa nájde len jeden hríb, preto si ju v minulosti mohli dovoliť len tí najbohatší.

Prekvapujúce je, že táto huba dokáže pomôcť zdravým ľuďom vôbec neochorieť. Môžeme s ňou posilňovať naše srdce proti vplyvom stresu, zoceliť náš imunitný systém proti krízovým stavom, zvýšiť našu výkonnosť tým, že do krvi privedie viac kyslíka a to všetko bez vedľajších účinkov.


ČÍNA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.