Život sa s ním nemaznal. Muž s polovicou tela sa teší na svoju budúcnosť

Rowdy Burton
Zdroj: Profimedia.sk

Verí, že raz si nájde lásku.

Tento mladík by nám všetkým mal byť príkladom. Má ťažký život, žije s polovicou tela, ale odmieta sa vzdávať. Život si užíva naplno. Rowdy Burton (30) z Alabamy sa narodil so zriedkavou poruchou chrbtice známou ako "sacral ageneze". Keď mal tri roky, museli mu amputovať obe nohy. Život mu strpčovali deti, v škole sa nevyhol krutému šikanovaniu, píše Daily Mail.

Namiesto toho, aby používal invalidný vozík, rozhodol sa, že si pomôže rukami a lakťami. Napriek obrovským problémom, ktorým čelí, sa teší na svoju budúcnosť a všetky nové výzvy, ktoré dokáže prekonať. "Vždy som sa snažil vidieť pozitívny koniec každej situácie," povedal pre Barcroft TV Rowdy.

Nevzdáva sa nádeje, že raz nájde lásku. "Môžem mať aj deti, keby som chcel, čo mnoho ľudí prekvapuje," priznal. Navyše má ešte jeden sen, ktorý by si rád splnil. "Chcem sa dostať do vesmíru, než zomriem," vyhlásil.

Rowdy dnes riadi auto, hrá tenis alebo jazdí na skateboarde.


Kaudálny regresný syndróm alebo sakrálna agenéza je vrodená porucha, pri ktorej dochádza k abnormálnemu vývoji plodu dolnej časti chrbtice - kaudálne delenie chrbtice. Vyskytuje sa približne u jedného z 25-tisíc narodených detí.


ALABAMA/kacs
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti